Ізраїльські вчені заявили, що четвертого COVID-щеплення недостатньо для захисту від "Омікрона"

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ізраїльські вчені заявили, що четвертого COVID-щеплення недостатньо для захисту від "Омікрона"

Фото: Associated Press

Після четвертого COVID-щеплення рівень антитіл збільшився, однак недостатньо, щоб запобігти зараженню "Омікроном".

Четверта доза вакцини Pfizer або Moderna не забезпечує рівня антитіл, достатнього для захисту від зараження новим штамом COVID-19 "Омікрон".

Про це свідчать попередні результати дослідження Медичного центру Шиба, пише в понеділок, 17 січня, The Jerusalem Post.

Зазначається, що минулого місяця експерти зробили четверте щеплення 274 медпрацівникам, 154 з яких отримали вакцину від Pfizer-BioNtech, а ще 120 - від Moderna. Усі вони були ревакциновані щонайменше за чотири місяці до участі у дослідженні.

"Через два тижні після введення четвертої вакцини ми бачимо гарне зростання антитіл, вище, ніж після третьої дози, але недостатньо високе проти "Омікрона", - пояснила провідна дослідниця Гілі Регев-Йочай.

За її словами, через тиждень після уколу рівень антитіл, як і після третього щеплення, збільшився в п'ять разів. Це виявилося гарним результатом, однак нижчим, ніж сподівалися науковці.

"Це не те, чого ви очікуєте від бустера", - підкреслила вона, додавши, що хоча рівень антитіл продовжив збільшуватися, цього "виявилося недостатньо проти зараження "Омікроном".

"Учасники заражаються, можливо, у дещо менших кількостях порівняно з людьми у контрольній групі, але не значно меншою мірою, - вказала дослідниця. - Ми виявили, що рівень антитіл, необхідних для захисту від "Омікрона", ймовірно, занадто високий для цієї вакцини, навіть якщо це хороша вакцина".

Гілі Регев-Йочай відмовилася уточнити кількість інфікувань або показники антитіл, заявивши, що це буде зроблено на наступному етапі після додаткових досліджень. Вона також висловила підтримку рішенню Ізраїлю надати четверту вакцину особам від 60 років та пацієнтам з груп ризику.

"Я думаю, що рішення про дозвіл четвертої вакцини для вразливих груп населення, ймовірно, правильне, - висловилася експертка. - Вона може запропонувати деякі переваги, хоча, ймовірно, недостатні, щоб підтримати ідею запропонувати її всьому населенню".

Дослідниця додала, що робити висновки щодо здатності четвертого бустера запобігати серйозним симптомам коронавірусної інфекції наразі зарано.

За два тижні четверте COVID-щеплення в Ізраїлі зробили понад 550 тисяч людей від 60 років.

Бустерну дозу вакцини отримали майже 95 тисяч українців | Коронавірус в Україні

Бустерну дозу вакцини отримали майже 95 тисяч українців | Коронавірус в Україні

Читайте також:

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація