Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Канадські лікарі врятували жінку, яка шість днів жила без легень

Канадські лікарі врятували жінку, яка шість днів жила без легень

За кілька місяців жінці мають пересадити і донорську нирку

Канадські лікарі першими у світі провели унікальну процедуру. Їхня пацієнтка потерпала від важкої хвороби, що вразила легені. Подолати інфекцію лікарі не могли, а донорського органа не мали. Тож наважились на радикальний крок і видалили хворій вражені легені, йдеться в ТСН.12.00. 

Шість днів 32-річна жінка провела у штучній комі, весь цей час функцію її легенів виконувала техніка, яка насичувала кров киснем і виводила вуглець. Згодом знайшовся донорський орган, і медики провели успішну трансплантацію.

Тепер їхня пацієнтка одужує і чекає на ще одну пересадку, хвороба також вразила її нирки. Утім, цього разу донор знайшовся швидко і операцію планують провести вже за кілька місяців.

На початку січня італійські медики завдяки рідкісній та ризикованій операції врятували ногу українській пацієнтці, пересадивши їй донорську кістку з неживої людини.

Над операцією, яка тривала 13 годин, працювали 7 медиків відділення. Найбільше лікарі боялися, що із негативним резусом крові українки пересаджений матеріал просто не приживеться. У лікарні Тетяна проведе ще декілька місяців, а до справжнього першого кроку має минути щонайменше рік. 

Відео Канадські лікарі першими у світі наважились видалити легені

Залиште свій коментар

Вибір редакції