Канадські вчені розшифрували геном вірусу свинячого грипу

Вірус з Канади та з Мексики ідентичні. Розшифровка генома допоможе зрозуміти природу вірусу.

Канадські вчені розшифрували геном зразків вірусу A/H1N1, що поширився з Мексики, а також з двох провінцій Канади.

За попередніми даними, між цими штамами немає генетичних відмінностей, зазначається в повідомленні Міністерства охорони здоров’я країни.

Учені з Національної мікробіологічної лабораторії Канади завершили секвенування зразків вірусу A/H1N1, доставлених з Мексики, а також з канадських провінцій Нова Шотландія та Онтаріо.

Секвенування, або "читання генома", є процес визначення порядку нуклеотидів - молекул, що створюють ДНК. Отримані дані дали вченим важливу інформацію про живі організми.

"Для нас це великий крок вперед в розумінні того, як працює цей вірус", - відзначив науковий керівник Національної мікробіологічної лабораторії доктор Френк Пламмер. "Попередній аналіз не показав присутність значимих відмінностей між вірусом з Мексики і вірусом з Канади", - додав він.

Спалах грипу, викликаного одним з різновидів вірусу A/H1N1, був зафіксований в кінці квітня в Мексиці. ВООЗ офіційно підтвердила 1893 випадки захворювання людей грипом A/H1N1.

За даними організації, від грипу померли вже 30 людей: 29 - в Мексиці й один - в США. У Канаді підтверджено 201 випадок захворювання "новим грипом".

ВООЗ 29 квітня підвищила рівень загрози пандемії грипу A/H1N1 з 4 до 5 за шестибальною шкалою.

В Україні випадків захворювання на новий штам вірусу поки що зафіксовано не було. Влада заборонила ввезення до країни свинини з США та Мексики, а також запровадила профілактичні заходи в міжнародних аеропортах.

Читайте також:

На грип в світі захворіли майже дві тисячі людей

У Штатах на свинячий грип захворіли вже більше 600 людей

117 пасажирів з Москви помістять в карантин в Монголії з підозрою на свинячий грип

МОЗ розповіла українцям, як уникнути свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: