Канадський учений знайшов на Місяці втрачений радянський місяцехід

"Місяцехід-2" знайшов канадський астроном. Місяцехід, що припинив роботу в 1973 році, пройшов відстань у 37 км.

Вчений з канадського Університету Західного Онтаріо виявив на знімках Місяця радянський "Місяцехід-2", знайти який не вдавалося 37 років.

Професор Філ Стук використовував нові знімки Місяця, зроблені NASA, а також карти з опублікованого ним у 2007 році довідника "Міжнародний атлас досліджень Місяця". Місяцехід, що припинив роботу в 1973 році, пройшов відстань у 37 км, встановив професор.

"Сліди місяцеходу відразу видно. І тепер, знаючи історію його місії, ми можемо скласти детальне уявлення про його діяльність на Місяці. Тепер ми бачимо, де він вимірював магнітне поле, рухаючись назад і вперед по одному і тому ж шляху, щоб зібрати більше інформації ", - йдеться в заяві Стука, опублікованому Університетом Західного Онтаріо.

Професор знайшов також пояснення зупинці місяцеходу: апарат випадково заїхав в маленький кратер і набрав грунту в свій радіатор, що викликало перегрів. Машина намагалася вибратися з кратера, але перегрів привів до поломки.

Професор Стук працює в Центрі планетології і досліджень Університету Західного Онтаріо - ця наукова установа зробила даний університет найавторитетнішим науковим закладом Канади в області планетології.

"Місяцехід-2" було доставлено на Місяць 16 січня 1973 року автоматичною станцією "Луна-21". Ця космічна експедиція була однією з найбільш вдалих в Місячній програмі СРСР. За чотири місяці роботи "Місяцехід-2" передав на Землю 86 панорам і понад 80 тисяч знімків місячної поверхні. Це було значно більше того обсягу роботи, яку за 2,5 року до нього в 1970 році зробив перший самохідний апарат "Луна-1". Пройдена їм відстань в 37 км стало рекордним показником для роботів, що функціонують поза Землею. Офіційно робота апарата припинено 4 червня 1973 року.

"Місяцехід-1", відправлений до супутника Землі в 1970 році, пройшов 10 км 540 м. Останній раз на зв'язок із землею він вийшов 4 жовтня 1971. Він припинив своє активне існування, виробивши ресурс ізотопної батареї. Згодом "Місяцехід-1" став приватною власністю. Його за 68000 доларів на аукціоні купив громадянин США для свого музею астронавтики.

За розрахунками вчених, і сам "Місяцехід", і навіть його сліди збережуться на Місяці ще кілька мільйонів років.

Читайте також:

NASA запустило новітній метеорологічний супутник

У Мексиці впав російський супутник

Марсохід Spirit зупинився назавжди

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: