Кіберзлочинці отримують доступ до комп'ютера користувача, заманюючи "свинячим грипом"

Після заповнення підробленої форми заявки на щеплення на комп'ютер жертви автоматично завантажується і встановлюється шкідлива програма.

Громадським інтересом до так званого "свинячого грипу" щосили користуються кіберзлочинці, які давно звикли наживатися на чужих бідах.

Новий вид шахрайства влаштований за стандартною схемою: користувач отримує по електронній пошті лист, що пропонує йому захиститися від свинячого грипу вакцинацією. За що додається посилання, за яким жертва потрапляє на сторінку, що копіює по дизайну сайт Центру з контролю і профілактики захворювань США.

Після заповнення підробленої форми заявки на щеплення на комп'ютер жертви автоматично завантажується і встановлюється шкідлива програма, яка дає зловмисникам повний контроль над комп'ютером. Згодом машину жертви хакери можуть використовувати практично з будь-якою метою.

За даними фахівців з компаній Symantec і AppRiver, атака має величезні масштаби - з початку цього тижня рядовим користувачам розіслані мільйони подібних листів.

Однак поки немає ніяких даних про те, хто може стояти за подібним нападом і для яких цілей невідомим кіберзлочинцям знадобився черговий ботнет.

Примітно, що минулої осені "свинячий грип" був другим за популярністю запитом в "хіт-парадах" інтернет-пошукачів - відразу після Майкла Джексона. У мережі люди намагалися дізнатися про симптоми, поширення захворювання і про те, як медики борються з небезпечним вірусом.

Читайте також:

Серед Windows 7 поширюються "чорні екрани смерті"

70% Інтернет-користувачів не можуть жити без Мережі

У ЖЖ з'явилася профспілка блогерів

Найвпливовішим сайтом у світі визнано Wikipedia

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: