Кількість комп'ютерного спама росте

Відключення від мережі хостингової компанії McColo призвело до зменшення на дві третини спам-розсилок.

Проте, як і передбачали експерти, це продовжувалося недовго.

Спочатку англійське слово Spam означало "консервований ковбасний фарш", але про це сьогодні згадують хіба що домогосподарки в супермаркеті. Зате комп'ютерний спам, понад 90% якого, за твердженням фахівців, розсилається в світі за допомогою "бот-мереж", у всіх на вустах.

Два тижні тому Інтернет-провайдери в Сполучених Штатах перекрили доступ компанії McColo до мережі. Це відбулося після журналістського розслідування, результати якого були опубліковані газетою Washington Post.

Імовірно, компанія займалася хостингом груп, що займаються "ботнеттінгом". Так називають управління комп'ютерними мережами з запущеними в них "ботами" - автономно працюючими програмами. Найчастіше такі "боти" приховано встановлюються на комп'ютері жертви і дозволяють зловмисникам розсилати віруси і спам з використанням ресурсів зараженого комп'ютера.

Після відключення компанії McColo від мережі "боти" залишилися без централізованого управління.

Проте, як відзначають фахівці, за минулі два тижні близько 450 тисяч раніше інфікованих комп'ютерів намагалися знов встановити з'єднання з Інтернет-мережею, яку адмініструвала McColo.

У зв'язку з цим більшість Інтернет-аналітиків вважають, що дуже скоро об'єми спам-розсилок досягнуть колишнього рівня, якщо не перевищать його.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: