Китай вивів на орбіту другий супутник глобальної навігаційної системи

Китай успішно здійснив запуск другого супутника, що входить в глобальну навігаційну систему "Бейдоу". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

15 квітня о 00:16 за допомогою ракети-носія "Чанчжен-3В" з космодрому Сичан був успішно виведений на намічену орбіту другий навігаційний супутник "Бейдоу".

Запуск супутника був проведений в рамках проекту, що здійснюється в Китаї, по створенню навігаційної супутникової системи. Формування китайської глобальної навігаційної системи "Бейдоу" ("Велика ведмедиця") повинне закінчитися до 2015 року. Вона складатиметься з 30 космічних апаратів, що рухаються по навколоземній орбіті. Десять з них мають бути виведені в космос в 2009-2010 роках.

Нагадаємо, перший навігаційний супутник майбутньої системи Китай успішно запустив в квітні 2007 року.

В даний час роботи в області створення і розвитку систем супутникової навігації окрім Китаю ведуть США (проект "Джі Пі Ес"), Європейський Союз (проект "Галілео") і Росія (проект ГЛОНАСС).

Нагадаємо, що нещодавно Кабінет міністрів України на виїзному засіданні у Дніпропетровську ухвалив постанову про надання в 2009 році урядових гарантій в обсягу до 2 млрд. гривень на розробку українського супутника зв’язку. Юлія Тимошенко заявила:  "Нам треба мати власний супутник, і на це потрібно витрачати кошти". І нагодосила, що запуск українського супутника зв’язку заплановано здійснити до 1 вересня 2011 року. Вона розповіла, що у створенні супутника зв’язку братимуть участь чотири світові аерокосмічні корпорації. Глава уряду відмовилася назвати компанії, заявивши, що вони будуть оприлюднені після підписання контракту.

Читайте також:

Тимошенко обіцяє запустити український супутник

Український супутник полетить у 2011 році. На запуск виділили 2 мільярди

Ракета КНДР пролетіла на 800 км далі, ніж вважалося раніше

NASA готує нову місію на Венеру

ВідеоЗапуск китайського супутника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: