Китай провалив запуск ракети-носія нового покоління Long March-5: як це було

Дата публікації
Перегляди
3179
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Через 40 хв після пуску щось пішло не так.

Пуск китайської ракети-носія нового покоління "Великий похід-5" (Long March-5) видався невдалим.

Ракету запустили о 19:23 за місцевим часом 2 липня, однак через 40 хвилин після цього стало відомо, що щось пішло не так, повідомляє CNN.

Запуск ракети здійснили з космодрому Веньчан, розташованого в провінції Хайнань. Вона мала доставити на орбіту експериментальний супутник. Через 40 хвилин після запуску з'явилася інформація про те, що випробування ракети провалилося. Про причини невдалого пуску не повідомили.

Ракета Long March-5 – майже 60 метрів у висоту і близько п'яти метрів в діаметрі. При цьому вона є найпотужнішою з ракет-носіїв, які має в своєму арсеналі Китай. Вона здатна доставити до 25 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту.

Такий провал означатиме, що всі подальші спроби Китаю здійснити поступ у космічні галуз, зокрема, реалізувати "місячну програму", доведеться відкласти на майбутнє.

Нагадаємо, наприкінці червня американська ракета-носій Falcon 9 з десятьма супутниками зв'язку Iridium NEXT стартувала з бази ВПС США Ванденберг, що в штаті Каліфорнія. Перший ступінь ракети успішно приземлився на плавучу платформу в Тихому океані приблизно через вісім хвилин після старту. Другий ступінь вийшов на проміжну орбіту.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3179
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація