Китай запускає у космос лабораторію "Небесний палац"

У планах Китаю за найближчі роки запустити ще дві подібних лабораторії і побудувати орбітанльний комплекс на зразок Міжнародної космічної станції.

Наприкінці вересня Китай запустить космічну лабораторію "Тяньгун 1" (Tiangong, або "Небесний палац").

Підготовка до запуску вже ведеться - за даними агентства "Сіньхуа", ракета-носій "Чанчжен II-F", яка виведе модуль "Тяньгун 1" на орбіту, доставлена ​​на космодром.

Спочатку запуск мав відбутися в серпні 2011 року. Але 18 серпня ракета-носій "Чанчжен 2-C" не змогла вивести на орбіту експериментальний супутник "Шіцзянь" SJ-11-04.

У результаті запуск модуля було вирішено відкласти, оскільки його ракета-носій відносилась до тієї ж серії.

До речі, точне призначення супутника не розкривається і багато фахівців вважають, що це одна із спроб Китаю створити систему раннього попередження про ракетний напад.

"Тяньгун 1" - космічна лабораторія масою 8,5 тонни, яка пропрацює на орбіті близько двох років. Протягом цього часу до неї планується тричі відправляти космічні кораблі. В кінці 2011 року до лабораторії полетить безпілотний корабель "Шенчжоу-8".

У 2012 в рамках експедицій "Шенчжоу-9" і "Шенчжоу-10" "Тяньгун 1" відвідають тайконавти. За функціональністю лабораторія буде нагадувати радянські "Салюти".

Слідом за "Тяньгун 1" планується запустити лабораторії "Тяньгун 2" і "Тяньгун 3". Всі три проекти призначені для відпрацювання технологій, необхідних для будівництва повноцінної станції.

Тільки після цього Китай приступить до будівництва повноцінного орбітального комплексу, роботи по якому планується завершити до 2020 року. Нова станція буде мати масу близько 60 тонн (маса Міжнародної космічної станції становить понад 417 тонн).

Читайте також:

Китайський мільйонер будує "Ноїв ковчег" на випадок апокаліпсису (відео)

Китайський фермер побудував літаючу тарілку

Перший авіаносець Китаю успішно завершив випробування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: