Така ж доля, на думку експертів, загрожує і росіянам. Проте, невідомо чи введуть таке в Україні.
Китайський парламент законодавчо зафіксував можливість контролювати інтернет: з 16 березня користувачі сидітимуть в інтернеті тільки під справжніми іменами.
Крім того, влада зобов'язала громадян надавати номери телефонів і домашню адресу, - без цих відомостей отримати доступ до онлайн-щоденників буде неможливо.
"Ми плануємо розширити реальну ідентифікацію для користувачів електронних дошок оголошень", - додав Чень Ван.
Водночас, за підрахунками популярного блогохостингу Sina Weibo, 40% його користувачів перестануть вести там щоденники через введені заборони.
Читайте: Anonymous випустили власну операційку з хакерськими "наворотами"
Зазначимо, китайський сегмент інтернету завжди вважався одним з найбільш жорстко контрольованих в світі.
На думку китайської влади, інтернет повинен сприяти розвитку економіки та зміцненню державної влади.
Тому користувачам "замовлений вхід" на найбільший всесвітні сайти: YouTube, Twitter, Facebook і деякі інші.
Організація "Репортери без кордонів", яка бореться за вільний доступ до інформації в усьому світі, називає Китай "одним з традиційних ворогів інтернету".
Примітно, що російському сегменту інтернету, ймовірно, загрожує така ж доля: аналогічна заборона на надання користувачами анонімної інформації запропонував ввести в Росії начальник бюро спеціальних технічних заходів МВС Росії Олексій Машков.
На його думку, це допоможе врятувати громадян від інтернет-шахраїв. Проте, зазначимо, на часі невідомо, чи планується така заборона на нікнейми в Україні.