Китайські археологи знайшли унікальну золоту маску, якій три тисячі років

Також у Сичуані виявили пів тисячі артефактів.

У китайській провінції Сичуань археологи знайшли унікальну золоту маску віком близько трьох тисяч років. 

Про це повідомляє СNN з посиланням на Управління національної культурної спадщини Китаю.

Зазначається, що археологи розкопали шість прямокутних жертовних ям. Їхні площі від 3,5 до 19 квадратних метрів. З чотирьох ям викопали предмети побутового призначення. Серед пів тисячі знахідок істориків древній масивний кубок, бронзові вироби, дерев'яний ящик з артефактами зі слонової кістки, золоті прикраси у вигляді птахів, золота фольга, розписні голови з бронзи, фрагменти різьблення по зубах, нефритові вироби.

Всі знахідки були виявлені під одним з торгових центрів. Крім того, у так званій жертовній ямі - це укриття, куди предки китайців приносили милостині задля миру і добробуту, археологи знайшли маску вагою 280 грам. Вона на 84% складається із золота. 

Китайські історики певні, що знайдені речі допоможуть краще дослідити історію стародавнього царства Шу. Воно розташовувалося на заході Сичуані. Розкопки у цій місцевості тривають від 1920 року. Нинішні знахідки стали найбільшими в новітній історії. 

Як повідомлялося, в Італії під час розкопок Помпеїв археологи знайшли церемоніальну колісницю: чотириколісний транспорт з залізними елементами виявили за стінами античного міста. Колісниця була оснащена бронзовими прикрасами та мінералізованими дерев'яними рештками. Вона дивом вціліла до наших часів. Унікальною цю знахідку називають, адже раніше вченим вдавалося виявити або окремі прикраси колісниць, або сільськогосподарські колісниці, але не церемоніальні. 

Новини світу: під час розкопок у Помпеях знайшли шлюбний транспорт

Новини світу: під час розкопок у Помпеях знайшли шлюбний транспорт

Повʼязані теми:

Наступна публікація