Китайські вчені винайшли "силовий" промінь, який притягує предмети

Дослідники впевнені, що визначили умови, при яких можливі маніпуляції, які раніше вважалися лише фантастикою.

Китайський учений Юн Чен з Фуданского університету в Шанхаї зі своїми колегами з Гонконгу нещодавно довели, що лазерним променем насправді можна притягувати об'єкти до джерела цього променя.

Можливо, китайці таки розкрили секрет трюку, який, якщо вірити очевидцям НЛО, застосовують прибульці. А саме - випускають з "літаючої тарілки" промінь і втягують їм всередину людей і тварин. Подібну технологію активно використовують і у фантастичних фільмах, зображуючи як прибульців, так і землян із майбутнього.

За словами вчених, при роботі такого лазера виникає ефект, протилежний добре відомому - тиску світла, на основі якого діють сонячні вітрила.

Для втягування, щоправда, необхідний особливий лазер - Бесселя, який створює пучки Бесселя. У них - особлива структура піків і спадів. А в розрізі такий промінь нагадує концентричні кола.

Як стверджують вчені, якщо особливим чином організований пучок Бесселя направити під кутом до об'єкта, то виникне сила, спрямована у протилежний бік. І в результаті об'єкт почне переміщатися до джерела випромінювання.

Юн Чен визнає, що до переміщення великих предметів поки ще далеко. І мова йде про маніпуляції з об'єктами розміром у долі міліметра.

Перевіряти теорію на практиці і втягнути променем яку-небудь дрібницю вчені спробують у наступному етапі досліджень.

Зазначимо, що професор Ортвін Хесс з Імперського коледжу Лондона, коментуючи роботу китайських вчених, висловився про неї дипломатично, але в цілому схвально. Мовляв, якщо немає теоретичних доказів, що якась дія неможлива в принципі через визначені причини, то вона в принципі можлива.

Читайте також

Німецькі вчені створили невидимий смартфон (відео)

США випробували бойовий лазер, який підпалює кораблі на відстані (відео)

Вчені запропонували боротися з космічним сміттям за допомогою лазера

Паніка в Інтернеті: інопланетяни прилетять на Землю 10 вересня

У роботі ока знайшли невідомий механізм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: