Китайський апарат виявив на зворотній стороні Місяця “таємничу хатинку”, яка нагадує куб: фото

Китайський апарат виявив на зворотній стороні Місяця “таємничу хатинку”, яка нагадує куб: фото

Фото: Twitter / Andrew Jones

Загадковий об’єкт може виявитися всього лиш величезним валуном.

Китайський місяцехід Yutu-2, який уже третій рік досліджує зворотну сторону Місяця, зафіксував на знімку дивний об'єкт правильної кубічної форми. 

Як повідомляє space.com, зображення опублікували астрономи Національного космічного управління Китаю. 

Об'єкт кубічної форми розташований прямо на лінії горизонту на північ від місяцехода на відстані приблизно 80 метрів від нього. Китайський апарат зробив цей знімок, коли долав кратер Фон Карман у листопаді цього року.

У Мережі об'єкт одразу назвали "таємничою хатиною" через його правильну кубічну форму. На думку учених, він може виявитися величезним валуном, вирваним з поверхні Місяця в результаті удару астероїда.

Збільшене зображення. Фото: space.com

Найближчим часом місяцехід Yutu-2 зробить ще кілька знімків загадкового куба, щоб науковці могли краще розглянути та вивчити його.

Апарат Yutu-2 належить до дослідницької місії "Чан'є-4", він опустився на поверхню Місяця у січні 2019 року. Відтоді він подолав уже 186 кілометрів у кратері Фон Карман.

Нагадаємо, раніше китайська автоматична станція "Чан'є-5" вийшла на орбіту довкола Місяця, щоб відправити апарат для першого за останні 44 роки збору зразків місячного ґрунту.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація