Кліматологи пророкують планеті глобальне похолодання

В наступні кілька років пов'язана з природними причинами тенденція до похолодання буде домінувати над потеплінням, викликаним діяльністю людини.

Тенденція глобального потепління клімату на наступні два десятиліття зміниться зниженням температури, упевнений один з провідних кліматологів світу Моджіб Латіф з німецького Інституту морських досліджень імені Лейбніца.

Виступаючи на кліматичній конференції ООН в Женеві, учений заявив, що нас очікують "одне або навіть два десятиліття, протягом яких температура буде падати". "Люди скажуть, що глобальне потепління припинилося", - сказав Латіф, слова якого цитує британський журнал New Scientist.

Багато кліматологів згодні з тим, що короткостроковий прогноз кліматичних змін менш однозначний, ніж вважалося раніше. "Ми знаємо більше про те, що відбудеться в 2050 році, ніж про те, що трапиться в наступному", - відзначає Вікі Поуп з британського метеорологічного відомства.

Латіф передбачає, що в наступні кілька років пов'язана з природними причинами тенденція до похолодання буде домінувати над потеплінням, викликаним діяльністю людини. Це похолодання пояснюється циклічними змінами океанських течій і температури в північній Атлантиці, феноменом, який називають Північноатлантичним коливанням. Це коливання визначає погоду в Північній Америці і в Європі.

На думку Латіфа, саме Північноатлантичне коливання може бути відповідальне за деякі епізоди сильного підвищення температури в останні три десятиліття. Однак тепер він перейшов у фазу, що забезпечує похолодання.

У свою чергу, Поуп відзначає, що різке скорочення площі арктичного льоду в останні роки також може бути пов'язане частково скоріше з природними циклами, ніж з глобальним потеплінням. При цьому попередні дані говорять про те, що цього року лід буде танути значно менше, ніж у 2007 і 2008 роках.

Читайте також:

Складено прогноз світової погоди на найближчі сто років

На Землі відбулося сонячне затемнення сторіччя

NASA загубило відео висадки людини на Місяць. У Голівуді зробили нове

Білл Гейтс охолоджуватиме океан для боротьби з ураганами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: