Кліматологи зізналися у знищенні даних по глобальному потеплінню

Мова йде про дані зі спостереження за погодою за останні 150 років, які зберігалися на магнітних стрічках і папері.

Адміністрація Університету Східної Англії зізналася в тому, що знищувала "сірі" дані по клімату, залишаючи тільки оброблені результати.

Мова йде про дані зі спостереження за погодою за останні 150 років, які зберігалися на магнітних стрічках і папері. Всі вони були викинуті після того, як Центр з вивчення клімату (відділення Університету Східної Англії) переїхав в нову будівлю. За даними The Times, від даних позбулися у 80-х роках минулого століття, коли глобальне потепління не розглядалося як першочергова загроза.

Нове зізнання може негативно позначитися на репутації Центру з вивчення клімату, яка в очах широкої громадськості опинилася підмочена після того, як невідомі хакери виклали в інтернет внутрішню переписку вчених. В одному з листів кліматолог Філ Джонс заявляв, що йому вдалося застосувати такий собі "трюк", щоб приховати якесь зниження.

Багато хто, зокрема, противники потепління зрозуміли зниження як зниження температури, а цей лист - як доказ того факту, що вчені приховують правду і ніякого потепління не існує. Пізніше Джонс в офіційній заяві на сайті Центру з питань зміни клімату заявив, що "клімат змінюється і докази цьому отримані незалежними групами вчених з усього світу".

Зовсім недавно стало відомо, що Університет східної Англії прийняв рішення зробити розслідування витоку листів відкритим. Перші дані розслідування планується опублікувати вже в найближчі дні.

Читайте також:

Російські хакери вкрали таємницю глобального потепління

ООН боротиметься з потеплінням безкоштовними презервативами

Найвища гора Європи стала нижчою майже на півметра

Вчені запевняють, що за два десятиліття Арктика розтане

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: