КНДР розробила власну операційну систему "Червона зірка" на основі Linux

Північнокорейські комуністи віддали перевагу операційній системі на ядрі Linux. Додатково вони випустили емулятор Windows та антивірус "Дятел".

У Північній Кореї розробили власну операційну систему, яка отримала назву "Пульгин пель" ("Червона зірка"). Програмний продукт, заснований на ядрі Linux, був створений Корейським комп'ютерним центром за замовленням уряду.

З новинкою встиг ознайомитися користувач Живого Журналу під ніком ashen_rus – російській блогер, який навчається в Пхеньянському університеті імені Кім Ір Сена. Коробка з операційною системою обійшлася йому всього в п'ять доларів.

Розробка корейських програмістів має досить незначні системні вимоги - "Червона зірка" запуститься навіть на комп'ютері з процесором Pentium III і 256 мегабайтами оперативної пам'яті. Для установки операційної системи потрібно близько 3 гігабайт дискового простору.

Так само, як і багато інших дистрибутивів Linux, корейська новинка має все необхідне для роботи за комп'ютером. У стандартній комплектації - інтернет-браузер, текстовий редактор, архіватор, програми для відтворення аудіо- і відеофайлів, а також декілька примітивних ігор. Стандартно операційна підтримує п'ять мов для введення тексту - корейську, англійську, російську, китайську і японську.

Цікаво, що стандартний додаток для веб-серфінгу "Ненара" ("Моя країна") є перейменованим браузером Mozilla Firefox, в якому вбудований пошуковик Google замінений на пошуковик корейського порталу Naenara BBS.

"Червона Зірка" поширюється у двох версіях - клієнтській та серверній. Додатково до самої операційної системи можна придбати диск з набором програмного забезпечення, зокрема емулятор Windows, офісний пакет "Ми", антивірус "Дятел" і брандмауер (firewall) "Пхеньянська фортеця".

Читайте також:

Китайці створили пошуковик-клон Google

Nokia і Intel показали нову операційну систему

Windows 7 "вбиває" батареї для ноутбуків

IBM та Ubuntu Linux представили дешеву альтернативу Windows 7

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: