Колайдер відтворив Великий вибух

ВАК зобразив Великий вибух, але вчені вже пояснили, що було до "народження Всесвіту": Великий вибух, на їхню думку, відбувався не раз.

На Великому адронному колайдері отримана кварк-глюонна плазма - стан речовини, що існував у Всесвіті через 0,00000000001 секунди після Великого вибуху. Кварк-глюонна плазма виникла в результаті зіткнень високоенергетичних важких іонів - ядер свинцю.

"Воістину вражає те, як швидко експерименти прийшли до цих складних фізичних результатів", - заявив Серджіо Бертолуччі, директор Європейського центру ядерних досліджень (CERN) по дослідженнях, слова якого наводить прес-служба організації.

Кварк-глюонна плазма - це стан речовини, при якій дрібні частки - кварки і глюони - не притягуються один до одного, і тим самим не з'єднуються в протони, нейтрони або ще якісь атомні ядра. Гаряча кварк-глюонна плазма поводиться, як рідина з дуже низькою в'язкістю (ідеально текуче середовище). Вивчення кварк-глюонної плазми допоможе не тільки зрозуміти, як виглядав Всесвіт відразу після народження, а й вивчити процес формування сучасної матерії.

Зіткнення пучків свинцю в ВАК продовжиться до 6 грудня. Потім колайдер буде зупинений на два місяці для виробництва регламентних робіт.

Великий адронний колайдер - найбільший і найпотужніший у світі кільцевий прискорювач елементарних частинок. Він знаходиться під землею в 27-кілометровому тунелі, що проходить під територіями Швейцарії і Франції недалеко від Женеви в Європейському центрі ядерних досліджень (CERN).

Активна фаза роботи колайдера почалася в кінці травня 2010 року. Чотири детектори гігантського приладу (CMS, ATLAS, ALICE і LHCb) займаються вивченням стану речовини у Всесвіті відразу після Великого вибуху, пошуками бозона Хіггса - частинки, що дає початок масі у Всесвіті, а також пошуком "нової фізики" - явищ за межами Стандартної моделі , панівної сучасної теорії фізики частинок.

Тим часом сама теорія народження Всесвіту в результаті Великого вибуху в даний час ставиться під сумнів деякими фахівцями. Можливо, Всесвіт існував і до нього, а Великий вибух - це всього лише подія, яка знаменує зародження нового циклу життя Всесвіту і регулярно повторюється. Цю теорію висунули професор Оксфордського університету Роджер Пенроуз і професор Єреванського державного університету Ваге Гурзадян.

Прийнято вважати, що Великий вибух стався близько 13,7 млрд років тому, і з нього почалося існування Всесвіту. Через 300 тисяч років після Великого вибуху зародилося реліктове радіовипромінювання. Аналіз його слідів і наштовхнув професорів на їхню теорію.

Посилаючись на дані, отримані WMAP (Wilkinson Microwave Anisotropy Probe - космічний апарат NASA, призначений для дослідження реліктового випромінювання), вони виявили сліди випромінювання, пов'язані з ще більш давнім часом, ніж Великий вибух.

На картах реліктового випромінювання вони знайшли 12 концентричних кіл, з них деякі мають у своєму складі до п'яти кілець. Поділ кола на п'ять кілець означає, що в період існування об'єкта, який відображає це коло, було відзначено п'ять масштабних подій.

Концентричні кола виникають навколо галактичних скупчень. На думку Пенроуза і Гурзадяна, кола стали відображенням надзвичайно потужних гравітаційних хвиль радіації, викликаних зіткненнями гігантських чорних дір. Відбулися ж ці зіткнення в "попередній вічності" - до Великого вибуху.

Це означає, що Всесвіт переходить з однієї "вічності" в іншу, що супроводжується зіткненнями надгігантських чорних дір і Великими вибухами.

У кінцевому рахунку чорні діри поглинуть всю матерію у Всесвіті, вважає професор Пенроуз. Зі знищенням матерії залишиться лише енергія. А вона, у свою чергу, викличе новий Великий вибух і нову "вічність".

Читайте також:

У Великому адронному колайдері виявили непізнані падаючі об'єкти

Чергову спробу запустити коллайдер зірвав шматок булки

Вчені вважають, що адронний коллайдер зламав сам Бог

Учені створять замість Великого адронного Лінійний колайдер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: