Комітет ООН з вивчення потепління займеться розслідуванням "кліматгейта"

Авторитетних вчених звинувачують у спекулюванні фактами та приховуванні правди про глобальне потепління.

Голова Міжурядової групи експертів зі зміни клімату при ООН Ражентра Пачаурі заявив про необхідність розслідування справи про фальсифікацію даних по зміні клімату.

Наприкінці листопада хакери виклали в інтернет електронне листування і документи вчених з університету Східної Англії, які займалися дослідженням потепління.

Після прочитання деяких з паперів скептики заявили, що дослідники навмисно підробляли результати своєї роботи.

Нібито, насправді зовсім не всі дані спостережень вказують на постійне зростання температур. Крім того, на думку скептиків, учені навмисно подавали інформацію таким чином, щоб створити ілюзію причетності людини до зміни клімату. Скандал, що розростається, уже охрестили "кліматгейтом".

Співробітники університету спростували ці заяви. За їхніми словами, наведені критиками цитати були вирвані з контексту і стосувалися не підгонки даних, а особливостей їх подання і застосування тих чи інших кліматичних моделей. Тим не менше, університет заявив, що організує незалежну перевірку даних. У вівторок 1 грудня Філ Джонс, голова Центру з дослідження клімату Університету Східної Англії, звільнився із займаної посади.

Читайте також:

Синоптики розповіли, яка погода буде в Україні на Новий рік

Російські хакери вкрали таємницю глобального потепління

Рівень Світового океану підніметься на 1,5 метри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: