Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Комітет з нацбезпеки підтримав скандальний законопроект про блокування сайтів

Законопроект №6688 передбачає блокування інтернет-ресурсів без судового рішення, а тільки на підставі клопотання слідчого або прокурора.

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки підтримав законопроект № 6688 про позасудове блокування сайтів.

Про це повідомила у Facebook Ірина Чулівська, експерт з "Лабораторії цифрової безпеки".

Документ передбачає можливість тимчасового блокування доступу до певного інформаційного ресурсу за рішенням суду, слідчого судді, слідчого, прокурора і Ради національної безпеки і оборони.

Законопроект надає Службі безпеки України повноваження забезпечувати за рішенням суду тимчасове блокування інформаційного ресурсу. Провайдери зобов'язані будуть в установленому Кабінетом Міністрів порядку тимчасово блокувати доступ до сайту.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) повинна буде ухвалити адміністративні стягнення до провайдерів, і ввести Єдиний реєстр виконання судових рішень та застосування санкцій у сфері телекомунікацій.

Крім того, документ зобов'язує провайдерів за свій рахунок купувати і встановлювати устаткування для блокування сайтів.

12 липня 2017 року народні депутати, члени Комітету з питань національної безпеки й оборони Іван Вінник ("Блок Петра Порошенка"), Дмитро Тимчук("Народний фронт") і Тетяна Чорновол ("Народний фронт") зареєстрували законопроект №6688 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері", який має на меті узаконити можливість тимчасового блокування доступу до інформаційних ресурсів і сервісів в Інтернеті за рішенням не лише суду, а й прокурора, слідчого та Ради національної безпеки і оборони України. 21 червня цей законопроект внесли до порядку денного Ради. 

Раніше Міністерство інформаційної політики України звернулось до Служби безпеки з пропозицією заборонити в країні 21 сайт, який містить заборонену до поширення нормами законодавства інформацію. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції