Комп'ютери по всьому світу стрімко дешевшають

Попит на ПК та ноутбуки зростає, а вартість техніки постійно знижується. Виробники від цього не в захваті.

За минулий рік ціни на персональні комп'ютери і ноутбуки знизилися в середньому на 20%. Експерти прогнозують, що найближчим часом падіння цін на ПК триватиме, оскільки на ринку з'являтиметься все більше нових моделей.

Водночас попит на комп'ютери зростає. Причин для цього чимало: і поява нової операційної системи Windows 7, і початок поступового відновлення світової економіки, і запуск цілої лінійки нової продукції.

Свою роль відіграє і той факт, що багато споживачів вважають комп'ютер предметом першої необхідності і часто купують ПК або ноутбук, навіть попри кризу.

Одразу після початку кризи в серпні 2007-го великі виробники комп'ютерів, такі як Hewlett-Packard Co, Dell Inc, Acer і Lenovo, зіткнулися з різким падінням попиту на їхню продукцію. У результаті вони були змушені знизити ціни. Окрім того, на ринку з'явилися нетбуки – невеликі та відносно дешеві ноутбуки.

"Виробникам ПК і ноутбуків не залишається нічого іншого, окрім як знижувати ціни на свою продукцію. Головне в даній ситуації – не зазнати збитків і зуміти вчасно скоротити виробничі витрати", - зазначив аналітик Pacific Crest Securities Брент Браселін.

За оцінками експертів, за підсумками II кварталу 2009 року постачання комп'ютерів скоротилися на 5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Проте цей показник виявився кращим за більшість прогнозів, що свідчить про поступове відновлення ринку ПК. Експерти кажуть і про те, що найближчим часом попит на комп'ютери тільки зростатиме.

Читайте також:

Європейці отримають Windows 7 з десятьма браузерами

Yahoo! та Microsoft об'єдналися проти Google

Disney випускає дитячий нетбук

Лише 20% українських родин мають комп'ютер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: