Компанія Ілона Маска SpaceX зробила ще один крок для колонізації Марса: прогрес вражає

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Компанія Ілона Маска SpaceX зробила ще один крок для колонізації Марса: прогрес вражає

Фото: Twitter

На стартовий майданчик в Бока-Чіка викотили 70-метровий прискорювач Super Heavy Booster 4 (B4).

Усього за рік компанія американського бізнесмена і винахідника Ілона Маска SpaceX домоглася значного прогресу в амбітному проекті будівництва космічного корабля для колонізації Місяця і Марса.

У своєму акаунті на Twitter Ілон Маск опублікував коротке відео зі стартового майданчика в Бока-Чіка, куди команда інженерів SpaceX успішно викотила прискорювач Super Heavy.

За багатогодинним викочуванням 70-метрового прискорювача Super Heavy Booster 4 (B4), на якому встановлено 29 рідинних киснево-метанових двигунів Raptor і чотири ґратчастих стабілізатори, можна було також спостерігати в прямій трансляції на YouTube-каналі.

В Twitter-акаунті Everything SpaceX нагадали, що лише рік тому прототип Starship під індексом SN5 успішно здійснив перший політ - він піднявся на 150 метрів.

“Через рік ми неймовірно близькі до повного стека Starship Super Heavy. Прогрес вражає!” - зауважили в підписі до відео. 

Нагадаємо, що Starship і Super Heavy - це перспективні надважка ракета і корабель, які розробляються SpaceX для заміни поточного сімейства ракет Falcon і кораблів Dragon. 

Другий ступінь цього космічного апарату одночасно виступає в якості пілотованого або вантажного космічного корабля. Ракета проектується як повністю багаторазова, обидві її ступені зможуть здійснювати м'яку посадку після польоту в космос. 

Ракета буде здатна доставляти на низьку навколоземну орбіту вантаж масою до 150 тонн з поверненням обох ступенів (Super Heavy і Starship) на Землю, а також матиме можливість стикування і дозаправки на орбіті. 

Нагадаємо, раніше компанія американського винахідника та підприємця Ілона Маска SpaceX отримала контракт на запуск космічного зонда NASA на крижаний супутник Юпітера - Європу. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація