У США стартував конкурс прототипів космічних ліфтів

У американській пустелі Мохаве відбувся перший етап конкурсу прототипів космічних ліфтів, що працюють від лазерного проміня. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У США відбувся конкурс Space Elevator Games, на якому були представлені прототипи космічного ліфта. Конкурс проводять НАСА і організація Spaceward Foundation. Призовий фонд становить 2 мільйони доларів.

Модель ліфту, розроблена компанією Lasermotive, піднялася по кілометровому тросі, спущеному з вертольота всього за чотири хвилини і була допущена до фіналу. Це означає, що як мінімум, вона претендує на другий приз у розмірі 900 тисяч доларів.

Керівники компанії Lasermotive Джордін Кейр і Томас Нагент розповіли, що на створення робота пішли два роки. Насправді метою фірми є зовсім не космічний ліфт (поки це ідея з області фантастики), а популяризація технології передачі енергії за допомогою лазерного променя.

Другий учасник відбірного турніру, створений командою винахідників Kansas City Space Pirates, використовував схожу технологію. Після первинного збою робот все ж почав дертися вгору, але дуже повільно, і був зупинений, не дійшовши 48 метрів до кінця. Завершили випробування оскільки інакше лазер міг нашкодити якому-небудь супутнику (з цієї причини на проведення конкурсу відводиться всього 45 хвилин на день).

Читайте також:

Перший космічний готель відкриється у 2012 році

В Америці піднявся в повітря транспорт майбутнього – туристичний космоліт

Японці розіб’ють космічний зонд об поверхню Місяця

Вчені працюють над їжею для космосу

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: