Коронавірус поставив під загрозу клінічні дослідження серйозного розладу у людини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Коронавірус вплинув на дослідження аутизму.

Через пандемію коронавіруса світові лабораторії припинили клінічні випробування лікування інших хвороб, що матиме негативні тривалі наслідки. Так, вони або пішли на карантин, або взялися вивчати COVID-19.

Про це повідомляє The Scientist з посиланням на Spectrum.

Зазначається, що у США вченим довелося зупинити дослідницькі проєкти та клінічні випробування лікування аутизму, що матиме довготермінові наслідки для цієї галузі.

На думку вчених, багаторічну роботу не потрібно зупиняти, бо в іншому разі це стане справжньою катастрофою.

"З усього, що ми бачимо, це не схоже на два тижні перерви. Ми в середині урагану, і немає розуміння, наскільки все може погіршитися чи коли все закінчиться", - каже Гелен Еггер, голова відділення дитячої та підліткової психіатрії в Нью-Йорку.

Проблема також полягає і у тому, що дослідження аутизму в основному були зосереджені на дітях. Через це наразі дуже мало інформації про дорослих з аутизмом. Тим більше, що діагностувати його у дорослих складно, оскільки тести розроблені переважно для дітей. А після 65 років діагностувати розлад у людей майже неможливо взагалі.

Але нові дослідження показують, що дорослі з аутизмом помирають рано і мають високий ризик широкого спектру фізичних та психічних станів здоров'я, включаючи діабет, депресію та серцеві захворювання.

Тому дослідження аутизму є надзвичайно важливими, оскільки без діагнозу, дорослі люди з таким розладом не можуть отримати доступ до багатьох служб, які могли б допомогти їм забезпечити житло та медичну допомогу.

Вчені наголошують, що проблема є глобальною. І у низки країн, і навіть у Сполучених Штатів відсутня стратегія надання медичної та соціальної допомоги літнім людям з аутизмом.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції