Коронавірус у Кремнієвій долині: дружина Цукерберга допомагатиме виявляти COVID-19

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У США наразі вже понад 14 000 людей інфіковані.

Дружина засновника Facebook Марка Цукерберга Прісцила Чан спільно зі своїм проектом Biohub (дослідження у сфері медичних наук) та Каліфорнійським університетом у Сан-Франциско (UCSF) планують тестувати на коронавірус по 1 000 людей в день.

Як повідомляє TechCrunch, ці тести будуть щоденно проводитися в Bay Area - агломерації Сан-Франциської затоки в північній Каліфорнії, де проживає близько 8 мільйонів людей та де розташована Кремнієва долина.

Зазначається, що пріоритет у тестуванні на COVID-19 буде надаватися спочатку стаціонарним хворим, а потім амбулаторним пацієнтам, у яких проявляються симптоми вірусу.

Наразі Каліфорнійський університет може проводити від 60 до 100 тестів на день.

Прісцила Чан та співголова Biohub Джо Дерізі, описали такі спільні зусилля як "спринт" для збільшення можливостей клінічного виявлення коронавірусу.

Партнерство між лабораторією Biohub та UCSF стало можливим після ухвалення відповідного указу губернатором Каліфорнії після того, як він на початку березня оголосив у штаті надзвичайний стан.

"Різко розширений потенціал тестування, а також швидке розгортання тестування для всіх, хто цього потребує, має важливе значення для запобігання розповсюдженню COVID-19", - заявила Прісцила Чан.

Раніше повідомлялося, що через різке збільшення кількості інфікованих у США виник дефіцит тестів на коронавірус.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції