Коронавіруси в Україні та світі: звідки вони беруться і чим загрожують

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Основна проблема – непередбачуваність появи та розвитку вірусів.

Науковці припускають, що уханський коронавірус ще не показав себе на повну потужність, а сам він є найближчим родичем коронавірусів SARS і MERS, від  яких гинули 9% і 36% інфікованих відповідно. Поведінку нової інфекції не можуть спрогнозувати у  жодній потужній лабораторії світу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

В інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини коронавіруси тварин досліджують понад 40 років. "Трапляється серед кажанів, мишей, щурів", - кажуть там. В Україні навіть були спалахи коронавірусу серед домашньої худоби і птиці, тоді ж розробили вакцину: "Спалахи були 30 -40 років тому, це була значна проблема для скотарства".

Відео За останні 20 років уханський коронавірус - третій, що уражає і людей, і тварин

Він найближчий родич коронавірусів САРС і Мерс, від яких гинули від 9 до 36% інфікованих. Уханський коронавірус молодий - він видозмінюється, тому його поведінку нині не можуть спрогнозувати у жодній найпотужнішій лабораторії світу.    

За останні 20 років уханський коронавірус - третій, що уражає і людей, і тварин

Коронавіруси завжди циркулювали серед тварин, і науковці вважали, що передаватися людям вони не можуть. Однак за останні 20 років це вже третій після SARS і MERS вид коронавурусу, що уражає людей. "Уханський коронавірус не такий агресивний, порівняно з ними – смертність 2%", - заспокоюють фахівці. Однак він – їхній близький родич, а це означає, що у нього великий потенціал. "96% нуклеотидних послідовностей збігається", - кажуть експерти.

Фотогалерея Маски на обличчях і перевірка пасажирів у літаках. Світом шириться паніка через вбивчий вірус у Китаї (9 фото)

Науковці припускають, що уханський коронавірус має проміжного господаря в тваринному світі. Два види коронавірусу зустрілися, мутували і отримали здатність передаватися людині. Перші повідомлення були про інфікування на тваринному ринку в Ухані. Там продають кажанів, кролів, змій, м'ясо свійських тварин і птицю. Ярина, мандрівниця зі стажем, каже, що китайські ринки – це суцільна антисанітарія, в якій готується і споживається їжа: "Такий повний треш, і поміж тим трешом продавалося м'ясо, що вісило на підвіски, таки свині битки".

Китайці споживають дуже багато м’яса. Під час двомісячної подорожі Китаєм Ярина зустрічала його навіть у солодкій випічці і цукерках. Наймовірніше, перші інфікування могли відбутися через погану оброблену їжу тваринного походження. Але далі вірус почав передаватися від людини до людини. Наша імунна система, яка ніколи не стикалася з таким штамом, дуже вразлива. В цьому – особлива небезпека уханського коронавірусу.

Фармацевтика постійно фабрикує нові види антибіотиків. Це вже обернулося тим, що виникли бактерії, не чутливі до жодних ліків, та віруси, які постійно видозмінюються. Найпотужніші світові лабораторії намагаються дослідити уханській коронавірус, знайти проти нього зброю, однак насправді дієвих противірусних препаратів загалом у світі розроблено не багато. А виготовлення вакцини може тривати не один рік.

Поширення в світі китайського коронавірусу, інфографіка 29 січня
ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Кореспондентка ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції