В австралійській пустелі приземлилася космічна капсула

На Землю, як очікується, прилетіли перші в історії зразки речовини, взяті людиною поза межами системи Місяця і Землі.

Капсула з японського зонда "Хаябуса" приземлилася в австралійській пустелі. У капсулі мають знаходитися зразки ґрунту з астероїда Ітокава, взяті міжпланетним зондом.

Спостерігачі відстежили координати капсули за допомогою встановленого на ній радіомаяка, проте оскільки в Австралії зараз ніч, її пошуками займуться вранці.

Зонд "Хаябуса" перед тим, як згоріти в атмосфері Землі, мав відстрелити 40-сантиметрову посадкову капсулу, де, ймовірно, знаходяться перші в історії отримані людиною зразки речовини поза меж системи Місяця і Землі.

Приблизно о 17 годині за київським часом капсула увійшла в земну атмосферу на швидкості більше ніж 12 кілометрів на секунду. Спостерігачі бачили вогняну кулю – розжарений вуглепластиковий тепловий щит, який може витримувати температуру до 2,7 тисячі градусів.

Японський зонд, запущений в космос у травні 2003 року, наразі є єдиним космічним апаратом, який здійснив посадку та зліт з поверхні космічного тіла поза межами системи "Земля-Місяць".

У вересні 2005 року зонд здійснив посадку на астероїд Ітокава, названий на честь "батька" японського ракетобудування Хідео Ітокави, після перебував на його орбіті протягом трьох місяців. Передбачалося, що апарат візьме проби ґрунту з поверхні небесного тіла, довжина якого становить всього 700 метрів, а ширина - 300 метрів.

Проте японські фахівці до кінця не впевнені в тому, що за кілька секунд, протягом яких станція перебувала на поверхні астероїда, їй вдалося зібрати у внутрішній контейнер пил і уламки.

Читайте також:

Комета Галлея виявилася прибульцем з іншої зоряної системи

На Марсі знайшли залишки гігантського озера

Японія заселить Місяць роботами

В Австралії розбився науковий зонд NASA

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: