Космічне агентство показало приголомшливі фото гігантського крижаного кратеру на Марсі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Діаметр кратера Корольов – близько 84 кілометрів.

Апарат "Марс-Експрес" зробив світлину, на якій видно льодовик, що займає практично все дно 80-кілометрового кратера Корольов в північній півкулі Червоної планети.

Фото оприлюднило Європейське космічне агентство.

Кратер примітний не тільки своєю красою, але і тим, що це наочний приклад "холодної пастки" - місця, в якому довго може зберігатися лід. Передбачається, що в подібних "холодних пастках" в приполярних зонах Місяця також може зберігатися водяний лід.

Різдвяна фотографія насправді складена з декількох знімків, отриманих камерою з високою роздільною здатністю. Ученим знадобилося поєднати п'ять окремих смуг шириною 52 кілометри, щоб отримати кінцеве фото.

Знімок кратера та його топографічна мапа:

Кратер на Марсі Кратер на Марсі

Діаметр кратера Корольов – близько 84 кілометрів, він розташований на краю дюнного поля Олімпія, яке оточує північну полярну шапку Марса. Він добре зберігся, і все його дно вкрите водяним льодом, що не зникає звідти цілий рік, і його товщина в центрі кратера сягає 1,8 кілометра.

Постійна присутність льоду пояснюється ефектом "холодної пастки". Якщо на Місяці "холодними пастками" називають приполярні кратери, на дно яких ніколи не падають промені Сонця, то на Марсі механізм їхньої дії інший: повітря, яке потрапляє у ділянку, обмежену валом кратера, охолоджується на льоду, опускається вниз. В результаті над льодовиком завжди присутня товста "ковдра" з холодного повітря, якій не дають розтектися стінки кратера, висота яких сягає двох кілометрів. Завдяки цьому льодовик в кратері не тане ні взимку, ні влітку.

Нагадаємо, апарат InSight передав на Землю звуки марсіанського вітру. Тепер їх можуть почути всі. Щоб люди могли почути марсіанський вітер на своїх мобільних пристроях та ноутбуках, в NASA збільшили оригінальний аудіозапис на дві октави.

Відео Нова ракета, яку конструює SpaceX, має полетіти на Марс у 2024 році

Компанія Ілона Маска конструює надважку ракету-носій "Біґ Фалькон Рокет". Верхня частина ракети називатиметься "Старшіп",тобто просто "Зореліт". Маск обіцяє, "Зореліт" полетить на Марс 2024 року, а людина в ньому сяде на Червону планету у 2025. І найвірогідніше, цією людиною буде сам Маск, якщо, звичайно, здоров'я дозволить. 

Нова ракета, яку конструює SpaceX, має полетіти на Марс у 2024 році

Залиште свій коментар

Вибір редакції