Космічний зонд сфотографував ядро комети Хартлі-2

Американський зонд "Діп Імпакт" пройшов на відстані менш ніж 700 кілометрів від ядра комети Хартлі-2.

Американський космічний зонд Deep Impact почав вивчення комети Хартлі-2 з найближчої в історії космонавтики відстані. Апарат пролетів повз Хартлі-2 зі швидкістю 43 000 кілометрів на годину на відстані 640 кілометрів і успішно зробив 199 знімків небесного тіла.

Це стало п'ятим в історії людства випадком, коли прилад зміг так близько знаходиться від комети, щоб робити знімки її ядра і - вперше - з такою високою якістю.

Вчені НАСА вважають комету цікавою і повною сюрпризів. Небесне тіло, що досягає всього 2,2 кілометра в довжину, має дивно мале у порівнянні з іншими кометами ядро. Його маса складає близько 280 мільйонів тонн.

Нагадаємо, що комета Хартлі-2 була виявлена в 1986 році австралійським астрономом Малколмом Хартлі. Зовсім нещодавно ця "карликова комета" пройшла практично впритул до Землі (за астрономічними мірками - 18 млн. кілометрів).

Станція "Діп Імпакт" була запущена в космос у 2005 році. Її основним завданням було відправити в ядро комети Темпель-1 мідний ударник. Характер зіткнення і спалах дозволили вченим отримати нову інформацію про кометні речовини.

Цікаво, що цей науковий експеримент викликав шквал обурення з боку російських астрологів, які подали до НАСА позов на 8,7 мільярдів рублів за посягання "на систему духовних і життєвих цінностей, а також на природне життя космосу".

Після успішного виконання основного завдання, зонд було вирішено направити до Хартлі-2.

Читайте також:

Створено перше тривимірне відео вибуху наднової зірки

Астрономи побачили народження зірки-гіганта, яка вбиває планети

В австралійській пустелі приземлилася космічна капсула

Комета Галлея виявилася прибульцем з іншої зоряної системи

ВідеоКосмічний зонд сфотографував ядро комети Хартлі-2

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: