У космосі зібрали урожай редиски

Редиску привезуть на Землю, але їсти її не дозволять, будуть проводити аналізи спільними силами Росії, Японії та Америки.

Командир екіпажа Міжнародної космічної станції Геннадій Падалка зібрав на орбіті урожай редиски.

Вирощені на орбіті овочі, поміщені в спеціальні контейнери, Падалка заморозив при температурі мінус 80 градусів Цельсія в бортовому холодильнику американського сегменту МКС.

На Землю редиска буде доставлена на борту шаттла "Дискавері", який стартує до станції в кінці серпня. Під час польоту до нашої планети редиска зберігатиметься в рідкому азоті.

На Землі вивченням властивостей овочів, вирощених в умовах мікрогравітації, займеться команда учених з Росії, Японії і США.

Про це повідомляє завідувач лабораторією Інституту медико-біологічних проблем РАН Володимир Сичев, який керує експериментом "Растения", що проводиться на МКС.

Нагадаємо, що редиска - не найдивніше у космосі. Прагнучи привернути до космічної програми увагу широких мас суспільства, NASA періодично запускає в космос безглузді з погляду науки, але цікаві об'єкти.

Так, одного разу на орбіту відправився герой фільму "Історія іграшок" Базз. А разом з посадочним модулем "Бігль-2" на Марс відправилася картина авангардиста Демієна Херста - за допомогою різноколірних плям, намальованих художником, зонд міг відкалібрувати камеру і спектрометр.

Читайте також:

Американський космічний корабель Discovery вийшов на орбіту

Евакуація з МКС: екіпаж злякався космічного сміття

На МКС прибув космічний турист

Від зіткнення з астероїдом Землю врятує ядерний вибух

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: