Коти здатні командувати господарями за допомогою муркотіння

За допомогою різних видів муркотіння коти вимагають, щоби їх нагодували або погладили.

Вчені встановили, що кішки здатні використовувати муркотіння для управління своїми господарями. Зокрема, цей звук допомагає тваринам добитися, щоб їх нагодували.

Муркотіння - низький звук з частотою близько 27 герц, зазвичай є у кішок ознакою задоволення. Проте вченим відомо, що деякі кішки можуть видавати подібні звуки, коли поранені або у разі небезпеки. У рамках роботи дослідники вивчили муркотіння кішок, які просять у господарів їжу.

Для дослідження вчені відібрали 10 добровольців, в яких були кішки. Потім фахівці записали різні види муркотіння цих тварин: наприклад, коли їх гладили, або коли вони просили їжу. Потім іншій групі добровольців пропонувалося відсортувати записи муркотіння від неприємного до приємного. В результаті більшість людей, серед яких були й ті, у кого кішок ніколи не було, назвала нявкання під час вимоги їжі найнастирливішим.

Аналіз записів показав, що на це є наукові причини. Так, у настирливому нявканні кішок присутні високі звуки, частоти яких збігаються з частотами дитячого плачу. Таким чином, люди природним чином реагують на подібне мурчання: деякі господарі зізнавалися, наприклад, що інколи прокидаються від муркотіння своїх кішок, коли ті хочуть їсти.

Щоб переконатися у дії звуків, учені використовували спеціальне програмне забезпечення для придушення частот, що відповідають за настирливість. У результаті піддослідні люди перестали класифікувати дане мурчання як неприємне.

Самі дослідники називають нові результати підтвердженням розхожої думки, що "кішки дресирують своїх господарів". Недавно, проте, вченим вдалося показати, що ці домашні вихованці не здатні розпізнавати причинно-наслідковий зв'язок між подіями. В результаті кішки можуть вважатися дурнішими за деяких птахів, які подібний зв'язок розпізнавати здатні.

Читайте також:

В Китаї 300 котів врятували від продажу в ресторани

"Мобільні" золоті рибки та коти попереджають самогубства

Коти виявилися дурнішими за птахів

У Києві запровадили платну реєстрацію котів і собак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: