Крадіжка акаунтів у соцмережах: навіщо це роблять і як вберегтися від шахраїв

Крадіжка акаунтів у соцмережах: навіщо це роблять і як вберегтися від шахраїв

Найчастіше крадуть акаунти з великою кількістю фоловерів.

Крадіжка акаунту в соціальній мережі не дивина. Дослідники кібербезпеки з Privacy Affairs навіть оприлюднили ціни на послуги хакерів. Приміром, зламати сторінку в соцмережі коштує у районі 100 доларів. 

Для чого крадуть акаунти в соціальних мережах та як вберегти себе від шахраїв - у сюжеті Сніданку з 1+1. 

Коли зламують акаунт, варто писати в техпідтримку і детально описати приблизний час, коли це сталося, та які дії були далі. 

Кореспондентка "Сніданку" Влада Грубич, яка стикнулася з цією проблемою, так звернулася до техпідтримки. Через декілька днів отримала відповідь: для перевірки, щоб підтвердити власність сторінки, потрібно зробити фото із зазначеними цифрами. Влада майже тиждень листувалася з техпідтримкою, а потім отримала повідомлення на пошту. Там повідомлялося, що потрібно змінити пароль і відновити сторінку. 

Саме найдетальніший опис проблеми є єдиним правильним виходом у ситуації, каже експерт цифрової безпеки Павло Бєлоусов. Не варто розраховувати, що через п'ять хвилин отримаєте назад свою сторінку. На її відновлення можуть піти тижні. Якщо ж повернути акаунт не виходить, то є ще один варіант: знайти і звернутися безпосередньо до людини, яка там працює.

"Наприклад, у нас є представник України у "Фейсбук" зараз. Бували випадки, коли через тих людей, які там працюють, відновлювали доступ. Не скажу, що це було в обхід якихось правил. Це просто було пришвидшення вирішення питання", - пояснив експерт. Звертатися до сервісів, які в інтернеті за гроші обіцяють повернути акаунт, експерт не радить, бо це може бути шахрайство. 

Відео Для чого крадуть акаунти та як вберегти себе від шахраїв

Поцуплений акаунт! Зловмисники зламали офіційну сторінку "Сніданку з 1+1" в Instagram. Для чого взагалі крадуть акаунти та як вберегти себе від шахраїв, ми про все дізналися.

Для чого крадуть акаунти та як вберегти себе від шахраїв

Найчастіше крадуть акаунти з великою кількістю фоловерів, бізнес-сторінки, або ж акаунти з галочкою - вони для шахраїв є справжнім ласим шматком. Саме за них можна отримати найбільше грошей. "Можуть їх перепродавати, якщо акаунт має коротку назву. Чим красивший і коротший нікнейм, то його можна просто перепродати іншому", - розповів фахівець. 

Аби вберегти свою сторінку від шахраїв у будь-якій із соціальних мереж, потрібно мати один пароль до одного акаунту. Він не повинен більше ніде повторюватися. Пароль має бути складним: містити букви як верхнього так і нижнього регістру, а також в жодному разі не містити вашої персональної інформації. Друге - це двофакторна аутентифікація

"Коли ви до акаунту прив'язуєте номер телефону. Якщо є якась підозріла спроба зайти на сторінку чи, приміром, ви з іншої країни авторизуєтесь, тоді варто ввести ще й код, який прийде смс-повідомленням", - пояснив Павло Бєлоусов.

Пам'ятайте, телефон і пошта, які підв'язані до сторінки, мають бути актуальними. Пошта ще й добре захищена паролем. Постійно перевіряйте, чи не видалили її, та чи можна туди зайти.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин