Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Краплі слини з Covid-19 можуть "висіти" у повітрі впродовж 14 хвилин у закритому просторі

Краплі слини з Covid-19 можуть "висіти" у повітрі впродовж 14 хвилин у закритому просторі

Це означає, що вірус може ширитися в обмеженому просторі

Група американських дослідників виявила, що краплі під час мовлення, які генеруються безсимптомними носіями COVID- 19, все частіше вважаються імовірним способом передачі захворювання.

Про це пише Science Times.

Дослідження провела група з Університету Пенсільванії з Національним інститутом охорони здоров'я США, використовуючи високочутливі спостереження лазерного розсіювання світла, щоб візуалізувати краплі, утворені в ході повторюваних фраз учасників. Так, для експерименту один з учених повторював впродовж 25 секунд у коробку висотою 60 сантиметрів фразу "Stay healthy", що з англійської перекладається як "Будьте здорові".

Вони виявили, що у закритому середовищі тисячі крапель, що виникають під час гучного мовлення, можуть залишатися в повітрі від 8 хвилин до 14 хвилин. Ці спостереження підтверджують, що вірус може ширитися повітрям в обмеженому просторі. На ймовірність передачі коронавірусу впливає і розмір самих крапель. 

Центри з контролю і профілактики захворювань відзначили, що ці краплі можуть потрапити в рот або ніс людей, які знаходяться поблизу, або вони також можуть потрапити в легені. Це означає, що поширення більш імовірне, коли людина перебуває в межах 180 см від іншої особи.

Нагадаємо, пристрій розміром з поштову марку, який прикріплюється біля горла, може виявити симптоми COVID-19 на ранній стадії. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції