Креми проти старіння – обман (відео)

"Омолоджуючі" дієти і креми, творці яких обіцяють загальмувати старіння, ймовірно, є даремними.

Вчені з Університетського коледжу в Лондоні провели досліди на нематодах, на пошкоджені тканини яких наносився "омолоджуючий" крем. При цьому крем на тривалість життя черв'яків ніяк не впливав.

Згідно з висновками вчених, які викладені у статті в журналі Genes and Development, немає жодних доказів того, що "омолоджуючі" креми уповільнюють процес старіння.

Ідея про те, що це взагалі можливо, появилася в 1956 році, коли була висунута теорія про те, що старіння відбувається через накопичення молекул, пошкоджених супероксидами, які циркулюють у тілі людини. Цей процес називається окислювальним стресом.

Передбачалося, що антиокислювачі зменшують дію супероксидів на організм людини. Експерти Університетського коледжу вважають, що багато досліджень, спрямованих на доказ цієї теорії, не були достатньо переконливими.

Черв'яки нематоди є хорошим об'єктом для подібних досліджень, оскільки в їхніх організмах є багато генів, які є і у людини. Група вчених під керівництвом доктора Девіда Джемса генетичним шляхом добилася того, що організми нематодів очищалися від надлишку супероксидів.

Якщо теорія "омолоджування" правильна, то це привело б до того, що тривалість життя цих черв'яків була б довшою, ніж у їхніх "неомолоджених" побратимів. Проте цього не сталося.

Вчені прийшли до висновку, що окислювальний стрес не має великого значення в процесі старіння, як вважалося раніше. За словами доктора Джема, основні механізми старіння не відомі досі, оскільки теорія, яка існувала 50 років виявилася невірною.

Девід Джем вважає, що здорова, збалансована дієта може зменшити ризик таких захворювань, як рак, діабет і остеопороз, але антиокислювачі не можуть ні загальмувати,
ні зупинити процес старіння.

ВідеоКреми проти старіння – обман

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: