“Кривавий Місяць”, сонячні затемнення та метеоритний дощ: коли у 2019 році загадувати бажання

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прийдешній рік буде багатим на неймовірні астрономічні події.

У новому році можна буде спостерігати кілька сонячних затемнень, рідкісне проходження планети на тлі Сонця, метеоритні дощі та кривавий Місяць. 

CNN зробив астрономічний календар найголовніших подій року.

6 січня: Часткове сонячне затемнення

Протягом першого тижня 2019 року Місяць проходитиме між Землею та Сонцем таким чином, що спричинить часткове сонячне затемнення, зазначає NASA. Проте його можна буде спостерігати лише з найпівнічніших регіонів Азії. Видання Sky & Telescope прогнозує, що у Пекіні можна буде побачити, як Місяць закриє Сонце на 20%,  у Токіо – на 30 % , а у Владивостоці – на 37%. 

часткове сонячне затемнення
NASA

21 січня: Криваве місячне затемнення 

За даними NASA, це затемнення буде одним з “найбільш видовищних” – Місяць буде надзвичайно близько до Землі, через що здаватиметься більшим та яскравішим. До того ж, коли Земля та її супутник зійдуться в одній позиції, сонячне світло, що проникає через земну атмфосферу, розфарбує Місяць у червоний колір. 

За явищем можна буде спостерігати у Північній та Південній Америці та у західних регіонах Європи та Африки. 

сонячне затемнення
NASA

6 травня: Метеоритний дощ Ета-Аквариди

Ета-Аквариди утворилися з пилу, що лишився від комети Halley, яка пролітала повз Землю у 1986 році. Відтоді вони з’являються у небі щороку. Цього року також очікується грандіозне шоу. 

За даними NASA, за два дні до метеоритного дощу буде молодий місяць, і небо стане темнішим, завдяки чому люди зможуть неозброєним оком побачити неймовірне явище. 

метеоритний дощ
NASA

2 липня: Повне сонячне затемнення

Ввечері 2 липня мальовниче видовище повного сонячного затемнення можна буде спотерігати у Чилі, Аргентині та деяких регіонах США. 

сонячне затемнення
NASA

16 липня: Часткове місячне затемнення

Південна Америка, Європа, Африка, Азія та Австралія матимуть змогу спостерігати за тим, як більша частина Місяця сховається у тіні Землі. 

11 листопада: Рідкісне проходження Меркурія

Меркурій, найменша планета Сонячної системи, проходить між Землею та Сонцем лише 13 разів на століття. Востаннє це відбулося у 2016  – тоді уперше за 10 років планету можна було побачити з Землі. 

Цьогоріч проходження триватиме понад 5 годин. Меркурій видаватиметься маленькою крапкою на тлі Сонця і усі охочі зможуть спостерігати за цим за допомогою телескопу. 

проходження Меркурія
NASA

26 грудня: Кільцеподібне сонячне затемнення

Цей унікальний вид сонячного затемнення виникає тоді, коли кутові розміри Місяця є меншими за кутові розміри Сонця. 

кільцеподібне сонячне затемнення
NASA

Нагадаємо, нещодавно учені знайшли загадкову нейтронну зорю, "яка не мала б існувати"  Вона перебуває за майже 24 тисячі світлових років від Землі в сузір'ї Кассіопеї. 

Відео Апарат космічної агенції NASA вперше записав шум вітру на Марсі

Коливання настільки малі, що людське вухо почути їх не може. Науковці NASA збільшили звук на дві октави. І радять слухати його в навушниках. Зонд "Інсайд" успішно сів на поверхню Марса наприкінці листопада.

Апарат космічної агенції NASA вперше записав шум вітру на Марсі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції