Курили йдуть від Японії в бік Росії зі швидкістю 18 мм на рік

За допомогою GPS-антени сахалінські вчені вперше в світі отримали записи щодо зміщення поверхні вулкана в момент його виверження.

Сахалінські вчені встановили, що Курильські острови зміщуються в бік Сахаліну зі швидкістю 18 міліметрів на рік. Це з'ясували за допомогою GPS-антен, встановлених на островах Курильської гряди, повідомляє директор Інституту морської геології і геофізики (ІМГіГ) ДВО РАН Бориса Левіна.

За його словами, за допомогою GPS-антени, встановленої напередодні виверження вулкану Пік Саричева на острові Матуа, сахалінські вчені вперше в світі отримали записи щодо зміщення поверхні вулкана в момент його виверження.

"Його поверхня змістилася зі швидкістю 40 міліметрів за чотири дні. Це дуже висока швидкість! Поверхня вулкана за цей час опустилася на 40 міліметрів і зрушила на північ, приблизно на 30 міліметрів", - розповів Левін.

Він додав, що аналогічна система GPS-антен встановлена на інших островах Курильської гряди. "У ході аналізу зібраної інформації встановлено, що Курили зміщуються в бік Сахаліну зі швидкістю 18 міліметрів на рік", - відзначив учений.

Близько 200 мільйонів років тому Земля являла собою єдиний суперконтинент. Ще через кілька мільйонів років вона внаслідок тектонічного дрейфу плит почала розпадатися на фрагменти і континенти розійшлися. В даний час вони зі швидкістю від декількох міліметрів до декількох сантиметрів рухаються назустріч один одному.

Левін також повідомив, що в результаті сейсмоподій, що сталися на Сахаліні й Курилах в 2007-2009 роках, під час яких утворювалися нові ділянки суші, територія Росії збільшила свою площу на 4,5 квадратних кілометри.

Читайте також:

На Сахаліні тривають землетруси

Сахалінське судно загубило в порту якір

Росія та Японія вирішили помиритися

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: