Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Куріння може викликати збільшення білка, який коронавірус використовує для зараження - вчені

Куріння може викликати збільшення білка, який коронавірус використовує для зараження - вчені

У людей легені діють як одне з основних місць вироблення білка ACE2.

Фахівці на основі попередніх даних пацієнтів з COVID-19 припускають, що у курців частіше виникають ускладнення зі здоров'ям. Дослідники повідомляють, що одна з можливих причин полягає в тому, що куріння збільшує експресію гена ACE2 - білка, який зв'язується з SARS-CoV-2, - що може сприяти зараженню COVID-19.

Про це пише Eurek Alert.

Дослідження передбачає, що тривале куріння може викликати збільшення білка ACE2 в легенях, що може призвести до більш високого рівня захворюваності у пацієнтів.

"Наші результати дають уявлення про те, чому курці, у яких розвивається COVID-19, зазвичай мають погані клінічні результати. Ми виявили, що куріння викликає значне збільшення експресії ACE2, білка, який SARS-CoV-2 використовує для проникнення в клітини людини”, - говорить старший автор Джейсон Шелцер, фахівець з генетики раку в лабораторії Cold Spring Harbor Laboratory. 

Регуляторний білок ACE2 пов'язаний з уразливістю до вірусу SARS 2003 року (2003). За словами науковця, дані експериментів на мишах показали, що більш високі рівні ACE2 роблять мишей більш сприйнятливими до ГРВІ. Пізніша робота з SARS-CoV-2 показала, що, коли людський ACE2 був високо експресований у хворих на Covid-19 мишей, вони вмирали швидше.

У людей легені діють як одне з основних місць вироблення ACE2. Щоб оцінити прямий вплив куріння на експресію ACE2 в легенях, Шелцер порівняв експресію гена ACE2 з епітеліальної тканини легенів людей, які регулярно курили сигарети, з тими, хто ніколи не курив. 

"Ми виявили, що куріння викликало значне збільшення експресії ACE2", - каже Шелцер.

Він зазначив, що курці виробляли на 30-55% більше ACE2, ніж їхні колеги, які не курять. Ця зміна також залежала від дози, причому у завзятих курців виникли максимальні значення ACE2.

Результати Шелцера показують, що інші вірусні інфекції, такі як грип, а також передавання сигналів інтерферону - частина системи захисту організму від вірусів - збільшують експресію ACE2. 

"Через це можливо, що SARS-CoV-2 може викликати активацію свого власного рецептора, створюючи тим самим петлю позитивного зворотного зв'язку, що веде до більшої кількості інфекцій", - каже Шелцер.

Хоча вплив сигаретного диму і експресії ACE2 є переконливим, він не є постійним. Порівнюючи легені нинішніх курців з тими, хто кинув курити протягом принаймні 12 місяців, Шелцер виявив "значне зниження експресії ACE2, демонструючи, що вплив куріння на ACE2 можна повернути назад".

Крім того, інші дослідження впливу сигаретного диму показали неоднозначні результати. 

"Сигаретний дим містить сотні різних хімікатів. Можливо, що деякі інгредієнти (наприклад, нікотин) діють інакше, ніж цілісний дим", - каже Шелцер.

Нагадаємо, експерти вважають, що куріння марихуани, продаж якої зріс через коронавірус, може зробити легені більш сприйнятливими до COVID-19. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції