Куріння учетверо збільшує ризик появи аневризми у жінок - дослідження

Куріння учетверо збільшує ризик появи аневризми у жінок - дослідження

Фото: Pexels

Багато з них залишаються невиявленими і непоміченими протягом усього життя людини.

Нове дослідження показало, що аневризма вчетверо частіше з'являється у жінок, які палять, порівняно із тими, хто не має цієї шкідливої звички.

Про це пише IFL Science.

Судинні аномалії можуть бути фатальними, якщо вони розвиваються тривалий час. Вони частіше зустрічаються у курців з високим кров'яним тиском. Це збільшує ризик виникнення аневризми у групи тих, хто курить, усемеро порівняно з жінками, які цього не роблять. 

Аневризми можуть бути великими або маленькими і зустрічатися практично в будь-який артерії в організмі, причому багато з них залишаються невиявленими і непоміченими протягом усього життя людини. Однак інші аневризми, особливо в головному мозку, можуть викликати фатальні кровотечі, якщо вони розірвуться. 

Певні чинники, такі як спадковість і наявність захворювання нирок, можуть збільшити ризик розвитку аневризми головного мозку у людини. В дослідженні вчені проаналізували сканування мозку 545 жінок у віці від 30 до 60 років в навчальних та дослідницьких лікарнях в Канаді і США в період від 2016 до 2018 року. Сканування показало, що у 152 з 545 жінок було 185 аневризм у головному мозку, що не розірвалися, тобто у деяких жінок їх було більше ніж один.

Аневризми головного мозку, як правило, були вище у курців, що мають звичку курити близько 20 сигарет на день і в середньому їм було 29 років. Найбільш поширеною скаргою був головний біль, який спостерігався у 62,5% жінок з аневризмою головного мозку і у 44% жінок без аневризми.

Пряме порівняння курців і некурців пацієнтів показало, що у курців вірогідність виникнення аневризми головного мозку вчетверо вище, ніж у некурящих - цей ризик зростає до семи раз, якщо у них також був хронічний високий кров'яний тиск.

Автори дослідження, однак, визнають, що в якості обсерваційного дослідження не можна аналізувати прямий причинно-наслідковий зв'язок під час сканування мозку, і результати не можуть бути узагальнені для всіх вікових груп. Проте вони дійшли висновку, що отримані дані вказують на те, що «потрібно приділити увагу скринінгу у жінок у віці від 30 до 60 років, які курять сигарети».

Нагадаємо, експерти вважають, що куріння марихуани, продаж якої зріс через коронавірус, може зробити легені більш сприйнятливими до COVID-19. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація