Кусали пальці, ноги та голову: в Уганді дорослі шимпанзе жорстко забили рідкісне дитинча-альбіноса

Кусали пальці, ноги та голову: в Уганді дорослі шимпанзе жорстко забили рідкісне дитинча-альбіноса

Кусали пальці, ноги та голову: в Уганді дорослі шимпанзе жорстко забили рідкісне дитинча-альбіноса

Courtesy of Maël Leroux / Leroux et al. American Journal of Primatology 2021

Молода мавпа загинула від рук старших шимпанзе в її громаді.

Дослідники в Уганді рідко зустрічали шимпанзе-альбіноса в дикій природі, але лише за кілька днів після спостережень, молода мавпа загинула від рук старших шимпанзе в її громаді.

Вчені описали цю жахливу історію у дослідженні, яке було опубліковано в американському журналі приматології.

В минулому в дикій природі були помічені лише кілька приматів з альбінізмом. Тепер нове дослідження дає унікальний погляд на коротке життя мавпи-альбіноса в дикій природі.

Шимпанзе-альбінос був помічений серед популяції східних шимпанзе в центральному лісовому заповіднику Будонго в Уганді. На момент його народження влітку 2018 року громада шимпанзе складалася з близько 75 особин.

На момент убивства новонародженому альбіносу було приблизно два з половиною тижнів. 

Пара дорослих шимпанзе зіткнулася з самкою та немовлям-альбіносом і почала видавати тривожні сигнали, які шимпанзе часто видають, стикаючись із потенційно небезпечними тваринами, такими як змії та свині.

Протягом наступних декількох хвилин ще кілька дорослих шимпанзе наблизилися до району і приєдналися до шуму. Але кілька дорослих шимпанзе залишалися тихими і просто уважно спостерігали за самкою та немовлям. Вона намагалася втекти з дитинчам, але дорослий самець видав істеричний крик і несподівано зіткнувся з нею та малечею. 

Через кілька днів молоде шимпанзе загинуло. Дослідники натрапили на велику групу шимпанзе: з кущів долинали звуки фізичної агресії та крики дитинча. 

Незабаром з хащів вийшов самець, притискаючи альбіноса до грудей. У нього була відсутня ліва рука, а рана виглядала свіжою. Потім він почав кусати пальці, ноги і праве вухо дитинча. Його матір вигнали інші шимпанзе. 

Через кілька хвилин доросла самка забрала немовля і почала кусати кінцівки та голову, тоді як інші шимпанзе нюхали тіло. Після смерті дитинча його тільце наштрикнули на гілку.

Вчені забрали тіло для розтину: тварина отримала значні пошкодження, включаючи глибокі поранення в голові та тріщину в черепі. 

Дослідники пишуть, що первинна реакція членів спільноти на немовля виявилася відмінною від типової ситуації, коли шимпанзе вперше стикаються з самками з новонародженим. Зазвичай шимпанзе з цікавістю реагують на новонароджених, торкаючись і доглядаючи за немовлятами, а також доглядаючи за їхніми матерями.

Біле забарвлення шимпанзе також нагадувало чорно-білих мавп колобус, які теж живуть у цьому заповіднику, можливо так можна пояснити поведінку тварин.  

Читайте також: 

У ПАР дорослі слони з радістю прийняли до себе у стадо слоненя-альбіноса

У ПАР дорослі слони з радістю прийняли до себе у стадо слоненя-альбіноса

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація