Лампи розжарювання заборонять в Росії до 2014 року

Перехід на енергозберігаючі лампи в Росії оцінюється в 100 мільярдів рублів.

Уряд Росії має намір заборонити обіг всіх ламп розжарювання з 1 січня 2014 року. Про це заявила міністр економічного розвитку Ельвіра Набіулліна.

"З 1 січня 2013 ми пропонуємо заборонити обіг ламп розжарювання потужністю більше 75 ват, а з 1 січня 2014 року - всіх ламп розжарювання", - сказала вона. "Перший етап торкнеться частки ринку десь близько 12-14 відсотків", - сказала Набіулліна.

При цьому заборона на виробництво потужних ламп розжарювання (більше 100 ват) може бути введена вже з 1 січня 2011 року. Це передбачено проектом закону про енергоефективність російської економіки, який готується до другого читання в Держдумі.

За оцінкою Мінекономіки, перехід на енергозберігаючі лампи в Росії оцінюється в 100 мільярдів рублів.

Мер Москви Юрій Лужков у вересні 2009 року наказав почати поступову заміну всіх лампочок розжарювання в бюджетних організаціях і відомствах Москви на енергозберігаючі. З 1 жовтня Москва припинить закуповувати звичайні лампи розжарювання, а всі перегоріли лампочки на об'єктах Москви, комунальні послуги яких оплачуються з бюджету, будуть поступово замінюватися на енергозберігаючі.

Енергозберігаючі лампи дорожче звичайних, але за рахунок зниженого енергоспоживання і більш тривалого терміну служби в кінцевому підсумку виявляються більш ощадливими.

У липні президент Росії Дмитро Мєдвєдєв оголосив, що в Росії може бути повністю заборонений продаж ламп розжарювання. Для вирішення завдань в галузі енергозбереження, що стоять перед Росією, потрібна "низка жорстких рішень, а також виконання ряду жорстких рекомендацій", стверджував тоді глава держави. Нові технології, на думку президента, необхідно не просто пропонувати їх споживачеві, а впроваджувати "залізною рукою".

До кінця 2010 року держкорпорація "Ростехнології" має намір запустити власне виробництво світлодіодних ламп, які дозволять замінити лампи розжарювання. Ці лампи буде робити одне з підприємств "Ростехнологій".

У Євросоюзі звичайні лампочки будуть заборонені в 2016 році, а з 1 вересня 2009 року набрала чинності заборона на продаж ламп потужністю більше 80 ват. Подібні обмеження діють також на Кубі, в Австралії, Новій Зеландії та інших країнах.

Варто також відзначити, що в проекті закону про енергоефективність російській економіці прописано вимогу оснастити лічильниками будівлі та приміщення органів влади та юридичних осіб до 1 січня 2011 року, а громадян - до 1 січня 2012 року.

Читайте також:

У Європі заборонили "лампочки Ілліча"

Мєдвєдєв запропонував заборонити "лампочки Ілліча"

Економні лампи небезпечні через ртуть

Британія відмовилась від лампочок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: