Легенда про гігантського птаха-людожера виявилася правдою

Орел Те-Хокіої з великим червоним гребнем, який поїдав людей і тварин на островах Полінезії, існував насправді.

Науковці довели, що гігантський птах-людожер, який зустрічається в легендах народу маорі (мешканці островів Полінезії), існував насправді.

За розповідями полінезійців, хижий птах Те-Хокіої, або Те-Поуакаї мав великий червоний гребінь на голові, його пір'я було чорно-білим, а кінці крил забарвлені у жовтий і зелений кольори. Згідно з легендами, Те-Хокіої вбивали і поїдали великих тварин і людей. Попри це, маорі винищили всіх Те-Хокіої до початку XV століття.

У 1870-х роках дослідник Юлій фон Хааст знайшов в болоті на одному з островів кістки невідомого величезного птаха. Вивчивши будову черепа, дослідники дійшли висновку, що птах харчувався падаллю. Його ніздрі були закриті спеціальними заслінками, така анатомічна особливість характерна, наприклад, для грифів. Завдяки цьому вони можуть "копатися" в тушах тварин без ризику задихнутися.

Птах отримав назву Harpagornis moorei, також відомий як орел Хааста.

Тепер же дослідники вирішили проаналізували скелет H. moorei уважніше. І з'ясувалося, що таз птаха дозволяв йому завдавати дуже сильних ударів дзьобом з повітря на швидкості до 80 кілометрів на годину.

Оскільки маса Те-Хокіої могла досягати 18 кілограмів, а розмах крил - трьох метрів, учені не виключають, що птах цілком міг вбивати дітей. Утримати тіло дитини орлу Хааста допомагали довгі кігті розміром не менше тигрових. Проте його основною здобиччю, скоріш за все, були схожі на страусів птахи моа, яких люди винищили наприкінці XV-початку XVI століть.

Читайте також:

Вчені розкрили загадку кам'яних гігантів з острова Пасхи

Туманність Андромеди виявилася галактикою-"канібалом"

На узбережжі Ла-Маншу знайшли скелет лох-неського чудовиська

Мексиканські селяни під час посадки авокадо відкопали піраміду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: