Легендарний фізик Хокінг хоче відправити зонди до Альфа Центавра

Альфа Центавра є найближчою до Сонця системою з трьох зірок.

Стівен Хокінг
Російський бізнесмен Юрій Мільнер і знаменитий учений Стівен Хокінг запускають проект Breakthrough Starshot вартістю $ 100 млн, мета якого - за 20 років доставити міні-роботів до найближчої зоряної системи Альфа Центавра.

Крихітні наносупутники повинні будуть розвивати швидкість до 160 млн км/год, щоб досягти Альфи Центавра через 20 років і послати дані на Землю.

Наноаппарат буде складатися з мініатюрного робота, обладнаного камерами, фотонними двигунами, блоком живлення, приладами зв'язку і навігації, а також світлового вітрила товщиною всього в декілька сотень атомів і масою в кілька грамів. Альфа Центавра є найближчою до Сонця системою з трьох зірок, відстань до неї становить понад 40 трильйонів км (4,37 світлових років).

Найшвидшому з існуючих космічних кораблів будуть потрібні десятки тисяч років, щоб долетіти до неї. Очікується, що етап дослідження і підготовки до місії займе кілька років.

Нагадаємо, раніше британський фізик-теоретик попередив людство про неминучу техногенну катастрофуСтівен Хокінг вважає, що вона відбудеться в найближчу тисячу років.

ВідеоЗа популяризацію науки будуть нагороджувати медаллю Стівена Хокінга

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: