Лікар розповів, до чого може призвести очищення організму від шлаків та як боротися з токсинами

Лікарі застерігають, що більшість методів очищення небезпечні.

Очищення організму від шлаків – цим переймаються дедалі більше людей.

Українці переконані: такі процедури сприяють схудненню та оздоровленню організму, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1". Лікарі, натомість, застерігають, що більшість таких методів очищення небезпечні.

"Як очистити організм від шлаків" - таким заголовками майорять онлайн-форуми та деякі сайти. Способів такої чистки пропонують безліч.

До прикладу, деякі кажуть, що  непогано чистить голодування, але треба вміти ввійти в голодування, а ще важніше - вміти вийти з нього. Ще однією із порад є:  зранку натщесерце пити 1 столову ложку ентеросгеля і їсти потім через півтора-дві  години, і так 10 днів. Можна замінити таблетками вугілля по одній на 10 кг ваги.

Але більшість із цих процедур – бездієві і можуть бути небезпечні для здоров'я. Медики кажуть: очистити організм від шлаків неможливо. 

ВідеоОчищення організму від шлаків: користь чи шкода

"Їх не видно, їх не можна виявити, їх не можна діагностувати, з чого вони складаються теж невідомо. Це більше якесь  рекламне таке слово - шлаки. В офіційній медицині ми не знаємо шо таке шлаки. І в принципі в організмі їх немає", - коментує лікар-гастроентеролог Володимир Реус.

Очищення організму від так званих шлаків може обернутися звиканням, зневодненням, порушенням всмоктування поживних речовин або дисбактеріозом. А шкідливі речовини зазвичай виводяться з організму через нирки, шкіру, легені та печінку.

"Медичних процедур очищення кишечника немає. Все очищення йде через печінку. Це як лабораторія. Тому підтримка функцій печінки набагато полегшує очищення організму від усіх токсинів", - додав медик.

А от допомогти організму позбутися токсинів – можливо. Для цього пийте достатню кількість води, надавайте перевагу овочам та фруктам і частіше гуляйте на свіжому повітрі.

ВідеоЛікар-терапевт розповіла про безпечні методи очищення організму від шлаків

Залиште свій коментар