Лікарі провели пересадку фекалій пацієнту, організм якого самостійно виробляв алкоголь, - це допомогло

Синдром автоброварні може викликати у пацієнтів відчуття повного сп'яніння, навіть якщо вони не брали ані краплі до рота.

У Бельгії рідкісний синдром, за якого людський кишечник самостійно виробляє алкоголь, успішно вилікували за допомогою трансплантації фекалій, коли решта методів не допомогли. Це перший подібний випадок у медичній літературі.

Про це пише Science Alert із посиланням на статтю медиків в науковому журналі Annals of Internal Medicine.

Незвичайний стан, відомий як синдром автоброварні, може викликати у пацієнтів відчуття повного сп'яніння, навіть якщо вони не брали ані краплі до рота. Справа у мікроорганізмах, зазвичай грибках, у кишечнику. Вони переробляють з'їдені людиною вуглеводи в алкоголь.

У більшості людей такі мікроби є в невеликій кількості, але під час синдрому автоброварні їхня популяція безконтрольно зростає. Іноді це може статися на тлі приймання курсу антибіотиків і порушення балансу кишечника.

Так було з 47-річним чоловіком, який звернувся до лікарні в Бельгії. Відтоді, як він закінчив курс антибіотиків, він відчував незрозумілі моменти сп'яніння. Це тривало два місяці.

Пацієнт сказав лікарям, що не вживав алкоголь протягом чотирьох днів, але подальше тестування показало, що рівень етанолу в його крові у 17 разів перевищував норму. Медики діагностували в нього синдром автоброварні і прописали оральні протигрибкові препарати і дієту з низьким вмістом вуглеводів.

Але це ледве допомогло. Навіть підвищена доза потужного протигрибкового препарату амфотерицин, яку він приймав протягом чотирьох тижнів, не дала результату. Пацієнт все ще відчував себе п'яним, а його дружина відчувала запах алкоголю в його диханні.

Одного разу чоловіка випадково зупинили на дорозі поліцейські - усе закінчилося штрафом за водіння в нетверезому стані. Тоді пацієнт і його лікарі вирішили спробувати щось більш радикальне: трансплантацію фекальної мікробіоти або пересадку калу.

Останніми роками трансплантація фекалій розглядається як перспективний шлях відновити баланс кишкової мікробіоти серед певних груп людей. Хоча, схоже, це працює лише в окремих випадках і має потенційно небезпечні для життя ризики, які необхідно враховувати.

Однак чоловік був готовий спробувати, і зразок добровільно пожертвувала його 22-річна дочка. На щастя, пересадка фекалій спрацювала прекрасно. Майже через три роки у пацієнта все ще відсутні симптоми синдрому, а рівень етанолу в крові повернувся до норми. Також чоловікові повернули водійські права.

Нині пацієнт може випити алкоголю - але тепер п'янішає лише тоді, коли сам цього захоче.

"На основі нашого досвіду з цим пацієнтом ми радимо іншим лікарям, у яких є пацієнти з синдромом кишкової ферментації, розглянути можливість лікування трансплантацією фекальної мікробіоти, особливо якщо більш традиційна терапія не принесла результатів", - пишуть лікарі і прогнозують, що це може стати колись традиційним лікуванням важких випадків синдрому.

Нагадаємо, жінка з американського міста Піттсбург стала першим задокументованим випадком незвичайного захворювання у живої людини: вона мочиться алкоголем. Спочатку медики запідозрили, що пацієнтка приховує від них алкоголізм. Але суперечливі дані аналізів спонукали їх розслідувати дивний випадок.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин