Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ліси за останні 115 років стали нижчими і значно помолодшали: це негативно впливає на планету

Ліси за останні 115 років стали нижчими і значно помолодшали: це негативно впливає на планету

Доля лісів Землі залишається невизначеною. 

За останні кілька років люди щохвилини знищували площу лісів розміром з понад 40 футбольних полів. Щороку ж зникав шматок зелені приблизно розміром з Сполучене Королівство. У дослідженні було виявлено, що за останні 115 років світ втратив понад третину старовікових лісів.

Про це пише Science Alert.

Глобальний аналіз останнього століття показав, що середній розмір дерев значно зменшився через знеліснення, що сильно впливає на динаміку лісів, глобальне потепління і життя, яким ми його знаємо.

За останні сто років ми втратили багато старих лісів. Вони були замінені частково молодими лісами. Це має наслідки для біорізноманіття, зміни клімату та лісового господарства.
вчений-хлібороб Нейт Макдавелл

Наразі заготівля деревини і землекористування є основною причиною цього руйнування, і малоймовірно, що зміна клімату полегшить ослаблення лісів.

"Ця тенденція, ймовірно, продовжиться з потеплінням клімату, - додає Макдавелл. - Майбутня планета з меншою кількістю великих старих лісів буде сильно відрізнятися від того, до чого ми звикли".

Супутникові знімки і дослідження знелісення показують різке зменшення віку і рівня лісів, разом із цим, значно збільшується кількість молодших лісових площ (вік яких менше 140 років).

Фактично, автори говорять, що сьогоднішня глобальна рослинна біомаса становить лише 50 відсотків від того, що було раніше, через одну лише зміну у землекористуванні.

В цілому, чистий ефект історичних змін у землекористуванні і лісозаготівель призвів до значної втрати площі лісів, а також до зміни демографічних показників, що призвело до створення більш молодих, більш коротких і менш різноманітних екосистем.
роблять висновок автори дослідження

Вчені вже давно попереджають про це: 2012 року було виявлено, що Каліфорнія втратила 95 відсотків свого червоного дерева, в той час як в Швеції щільність великих дерев знизилася більш ніж на 90 відсотків.

Всього кілька років тому світ втратив майже 4 мільйони гектарів тропічних лісів старого зростання, що приблизно відповідає розміру Бельгії. Хоча автори визнають, що багато видів дерев адаптувалися і мігрували у відповідь на минулі кліматичні цикли, темпи зміни клімату сьогодні безпрецедентні.

Нагадаємо, бразильський еколог Девід Лапола попередив про те, що наступна пандемія може розпочатися із тропічних лісів Амазонії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції