Льодовик, занесений до списку ЮНЕСКО, тане з величезною швидкістю

Сермек-Куджаллек втрачає 30 кубічних кілометрів криги на рік. Якщо не прийняти екстрених засобів, учені можуть не встигнути врятувати його.

Льодовик Сермек-Куджаллек скидає лід в морі швидше, ніж зазвичай.

Співробітник Геологічної служби Данії і Гренландії Андреас Петер Альстрем, дійшов висновку, що з 2001 року льодовик скоротився більш ніж на 15 км. Сермек-Куджаллек разом з прилеглим фьордом Ілуліссат був включений ЮНЕСКО до Списку всесвітньої спадщини в 2004 році. Це найпопулярніше у туристів місце в Гренландії.

Уряд Данії обрав саме курорт Ілуліссат для переговорів у 2008 р з тридцятьма країнами про способи уповільнення кліматичних змін.

Крім того, це найактивніший льодовик Північної півкулі, що породжує 85 мільйонів тонн айсбергів щоденно.

Вивчення Ілуліссата здійснюється за допомогою супутників, GPS і особистих візитів учених до льодовика. На думку Шфаката Аббаса Хана з Данського космічного центру, груднева конференція ООН з кліматичних змін може не встигнути прийняти міри з порятунку льодовика. У 1992 році Ілуліссат втрачав п'ять кубічних кілометрів на рік у 2000-му — десять, а сьогодні — тридцять.

За даними ООН, якщо полярні шапки продовжать танути сьогоднішніми темпами, до 2100 року рівень Світового океану може піднятися на 18-59 сантиметрів.

Читайте також:

В липні на Землю впадуть загублені в космосі інструменти

Астрофізики відкрили порушення закону Ньютона в Сонячній системі

Британські вчені створили штучну сперму

Секс виник як спосіб захисту від паразитів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: