Лондонская портретна галерея пригрозила Вікіпедії судом за фото своїх картин

Користувача Вікіпедії, який розмістив на сайті більше трьох тисяч фотографій портретів галереї, звинуватили у порушенні авторських прав.

Скріншот сторінки з Вікіскладу
ТСН.ua
Скріншот сторінки Національної портретної галереї Великобританії з Вікіскладу
Юридична компанія, що представляє інтереси лондонської Національної портретної галереї, пригрозила судом користувачеві Вікіпедії, який завантажив на Вікісклад (Wikimedia Commons) фотографії 3300 картин зі зборів цього музею.

До користувача Dcoetzee, що живе в США, звернулися представники бюро Farrer & Co LLP з пропозицією врегулювати конфліктну ситуацію з фоторепродукціями портретів з Національної портретної галереї до 20 липня.

Щоб уникнути позову, Dcoetzee повинен видалити всі завантажені зображення з Вікісклада, де вони зараз знаходяться, а також з будь-яких інших сайтів, видалити їх зі свого комп'ютера і з будь-яких зовнішніх носіїв.

У листі Farrer & Co LLP говориться, що представники музею ще в квітні 2009 року намагалися зв'язатися з представниками фонду "Вікімедія", який координує і підтримує роботу пов'язаних з Вікіпедією проектів, у тому числі Вікіскладу.

Проте фонд не прийняв точку зору Національної портретної галереї і відмовився прибрати фоторепродукції з Вікісклада. Після цього було вирішено почати переговори з користувачем Dcoetzee, що розмістив знімки на Вікіскладі.

Основна аргументація Farrer & Co LLP будується на тому, що фотографії є зображеннями, що підпадають під дію британського закону про захист авторських прав. І хоча в США була прецедентна справа, згідно з якою фоторепродукції не можуть бути прирівняні до оригінальних картин, у Великобританії підсумки цього розгляду недійсні.

Крім того, юристи Farrer & Co готові довести, що кожна з фоторепродукцій портретів з Національної портретної галереї є результатом праці фотографа, а така праця захищена авторськими правами.

Фінансування Національної портретної галереї формується з податків громадян. При цьому музей вважає своїй місією поширення інтересу і знань про мистецтво портрета, "використовуючи всі засоби інформації".

Читайте також:

Учені винайшли тканину, що вміє фотографувати

Українці підсіли на цифрові наркотики

Google краде ідеї в Apple

Google навчився розпізнавати платні та безплатні картинки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: