Любителі жаб'ячих ніжок можуть з'їсти всю популяцію

Попит на жаб'ячі лапки може призвести до зникнення жаб.

Торгівля жаб'ячими лапками, які так люблять гурмани у Франції, в Китаї, Індонезії та Японії, а також подають як делікатес в багатьох ресторанах світу, може призвести до зникнення жаб. Міжнародна дослідницька група, в яку входять вчені з Австралії, США, Сінгапуру і Канади, прийшла до висновку, що винищування популяції жаб може привести до тієї ж "ланцюгової реакції", що і у випадку з популяціями риб, що піддаються надмірному вилову.

Вчені закликають встановити обов'язкову сертифікацію організацій, які ведуть заготівлю жаб'ячих лапок, щоб можна було відстежувати обсяги вилову і встановлювати норми, що дозволяють популяції відновлюватися.

Один з авторів дослідження вчений з університету Аделаїди Кори Бредшоу відзначає, що жаб'ячі лапки не просто делікатес французької кухні.

"Жаб'ячі лапки входять в меню шкільних кафетеріїв в Європі, вуличних кафе в Азії і ресторанів високої кухні по всьому світу. Земноводні зараз є однією із загрозливих груп тварин, які страждають від хвороб, зникнення жител і зміни клімату", - вважає Бредшоу.

Обсяг торгівлі жаб'ячими лапками за останні 20 років зріс з 200 мільйонів до трильйона жаб на рік. При цьому у полі зору світової економічної статистики потрапляє тільки частина цього обороту.

При цьому, як відзначає Бредшоу, світовий ринок жаб'ячих лапок поступово зрушується від сезонного, коли їх використовували для внутрішнього споживання, до цілорічного і орієнтованого на експорт. 

Читайте також:

Земноводні - під загрозою зникнення

Вчені знайшли "жабу з пекла"

Дослідів на тваринах більше не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: