Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Люди можуть зрозуміти значення деяких звуків, що видають шимпанзе - вчені

Люди можуть зрозуміти значення деяких звуків, що видають шимпанзе - вчені

Людей попросили послухати звуки і визначити, яку емоцію переживають тварини.

Нове дослідження виявило, що люди можуть виділяти певну поведінкову інформацію зі звуків, які видають шимпанзе, що вказує на "філогенетичне збереження" акустичних особливостей протягом усієї еволюції людини.

Про це пише IFL Science.

Чарльз Дарвін висунув гіпотезу 1872 року, що емоційні вокальні вираження мають "давні еволюційні корені", засновані на загальних механізмах для різних видів ссавців. Більшість досліджень була зосереджена на утворенні шумів тваринами, але не здібності інших видів розуміти і контекстуалізувати те, що вони мають на увазі. 

Щоб визначити здатність слухачів сприймати поведінку шимпанзе на основі виключно їхніх звуків, дослідники з Амстердамського університету, Університету Йорка і Інституту еволюційної антропології ім. Макса Планка провели два експерименти, в яких було використано 155 вокалізацій від 66 шимпанзе.

Тисячі людей-добровольців попросили послухати звуки шимпанзе, а потім класифікувати їх у 10 типів поведінки, на кшталт злягання або агресії. Учасники погано впоралися із цим завданням, тож вчені запропонували послухати звук ще раз та відповісти, чи відповідає це поведінці, назва якої була на екрані.

Загалом, людям вдавалося зрозуміти, коли шимпанзе знаходили хорошу їжу або їм відмовляли у їжі, однак із визначенням звуків злягання або розлучення дитинчати зі своєю матір'ю впоратися не вдалося.

В цілому, результати показують, що слухачі можуть вивести ефективну інформацію з вокалізацій шимпанзе за межі основного ефекту, що вказує на філогенетичну спадкоємність у відображенні вокалізації в поведінкові контексти.
пишуть автори дослідження

Розуміння міжвидової комунікації може допомогти дослідникам зрозуміти батьківське поводження і вибір сексуального партнера, а також зібрати інформацію про “внутрішній стан” індивідуума.

Людське уявлення про поведінку шимпанзе передбачає потенційну модель навчання і комунікацію, яка послідувала в ході еволюції, що ще більше сприяє розвитку навичок виживання в дикій природі.

Нагадаємо, у Кіотському університеті провели дослідження, в якому виявили, що птахи можуть подумки уявити, про що "говорять" інші види. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції