Люди з І групою крові мають "захист" від Covid-19: як групи крові впливають на ймовірність зараження

Нове дослідження показує, люди з якою групою крові мають найбільший ризик підхопити коронавірус.

Вчені виявили, що група крові може впливати на рівень ризику заразитися новим коронавірусом. Люди із І групою крові мають найменший ризик підхопити Covid-19, а найбільший - із ІV групою крові. 

Однак результати є попередніми, пише IFL Science.

Вчені з компанії 23andMe вивчили дані понад 750 тис. людей, зокрема 10 тис. з них були госпіталізованими із діагнозом Covid-19, щоб з'ясувати, чи можуть генетичні дані дати якесь уявлення про їхній стан. Результати ще не були офіційно опубліковані і не рецензовані, але попередні результати показали цікаву інформацію.

Люди з І групою крові, мабуть, менш сприйнятливі до Covid-19. Хоча це не означає, що люди з цією групою крові мають надлюдський захист від хвороби, вони, за даними, на 9-18% рідше за інших мають позитивний результат на Covid-19.

Якщо звернути особливу увагу на людей, які мали високу ймовірність зараження вірусом, таких як медичні працівники, дослідники виявили, що І група крові тільки у 3,2 відсотка позитивних учасників Covid-19 була група крові І.

Учені взяли аналізи людей з високою ймовірністю зараження коронавірусом, як-от медпрацівники. Серед них:

  • людей із І групою крові - 3,2%;
  • людей із ІІ групою крові - 3,9%;
  • людей із ІІІ групою крові - 4%;
  • людей із IV групою крові - 4,1%.

Після поправки на вік, стать, расу, етнічну приналежність, індекс маси тіла та інші фактори, було виявлено, що люди з І групою крові мають невеликий, але помітний "захисний ефект" як проти надбання Covid-19, так і у разі госпіталізації.

Проте існує низка інших параметрів, що не були досліджені, і цей зв'язок досі є кореляцією без причинного зв'язку.

Були деякі повідомлення про зв'язки між Covid-19, згортанням крові і серцево-судинними захворюваннями. Ці звіти надали деякі підказки про те, які гени можуть мати значення. Ми не єдина група, яка розглядає це, і в кінцевому підсумку науковому співтовариству, можливо, буде потрібно об'єднати свої ресурси для реального вирішення питань, що стосуються зв'язків між генетикою і Covid-19.
головний вчений з 23andMe Адам Отон

Нагадаємо, інше дослідження пацієнтів лікарні в китайському місті Ухань, де, як вважається, почалася пандемія, показало, що ІІ група крові була пов'язана з більш високим ризиком розвитку Covid-19 в порівнянні з іншими, тоді як І група крові була пов'язана з більш низьким ризиком. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів