Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Люди з рогами та бог кажанів: у Мексиці виявили таємничі малюнки стародавнього племені

Люди з рогами та бог кажанів: у Мексиці виявили таємничі малюнки стародавнього племені

У 500 році нашої ери комплекс релігійних храмів і королівських палаців міг бути центром життя індіанського племені.

Жителі села Санта-Крус-Уеуепякстла, штат Пуебла, на південному сході Мексики, виявили дві доіспанські стели і десятки гліфів, вирізаних на камені. Вони були у віддаленому місці на верхівці гори Сьєрро-де-ла-Пенья.

Про це пише The History Blog.

Археологам довелося впродовж двох з половиною годин іти кам'янистою стежкою, здебільшого крутим схилом, щоб дістатися місця знахідки, розташованого на висоті 800 метрів над рівнем моря. Вони зафіксували дві стели і 87 гліфів, вирізаних в скелі на вершині пагорба.

Вважається, що археологічні реліквії були вирізані сапотеками і датовані приблизно 500 р. н. е. Археологи вважають, що місце, де вони були знайдені, було присвячено богу підземного світу - Міктлантекухтлі.

На найліпше збережених стелах видно людей із рогами і кігтями. Є також камені із вигравіюваними зображеннями ігуани, птаха, схожого на орла і dios murciélago, або бога кажанів у формі жінки.

Розкопки на місці знахідки дозволили виявити свідчення церемоніального комплексу з сімома пірамідами і майданчиком для гри в м'яч. Написи на кам'яних схилах пагорба написані мовою племені миштеків. Цей народ займав територію, що охоплює сучасні мексиканські штати Гуерреро і Пуебла. З вершини Сьєрро-де-ла-Пенья відкривався вид на території миштеків.

Нагадаємо, у Мехіко під час ремонту виявили залишки стародавнього ацтекського палацу. Він був під будівлею на площі Конституції, що розташована у центрі міста. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції